28 lipca 2022 By POLSKIE DROGI With 3074 Views

II Prudnicki Półmaraton Górski 2022

8 października 2022 r. odbędzie się II edycja Prudnickiego Półmaratonu Górskiego. W biegu można wystartować za darmo. Nie ma opłaty startowej – wystarczy  zarejestrować się na stronie time-sport.pl.


28..07.2022 r.

 • Godzina startu / Lokalizacja startu i mety: 10.00 / Start i meta biegu będą usytuowane na błoniach przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie /ul. Józefa Poniatowskiego 5, 48-200 Prudnik/
 • Dystans: 21 km
 • Przewyższenia: + 450 m/ – 450 m
 • Limit czasu: 3 h 30 min.
 • Trasa: Start i meta biegu będą usytuowane na błoniach przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie
 • Przebieg trasy: Parking przy Sanktuarium św. Józefa -> Kozia Góra (317 m.n.p.m.) -> Chocim -> Góra Okopowa -> Dębowiec Las -> Góra Długota -> Dębowiec Las -> Święta Góra -> Klasztorek
 • Punkty odżywcze: Na trasie przewidziane są 4 punkty odżywcze. Będą w nich dostępne: woda, napój izotoniczny i drobne przekąski.
 • Wyposażenie obowiązkowe: Wyposażenie obowiązkowe: telefon komórkowy z aktywnym roamingiem (zalecamy zainstalować aplikację RATUNEK), dowód osobisty, dowolny napój (minimum 500 ml w chwili startu), bidon lub kubek wielokrotnego użytku, folia NRC, obuwie sportowe umożliwiające bezpieczne poruszanie się w terenie górzystym, numer startowy umieszczony z przodu ciała w widocznym miejscu.
 • Wyposażenie rekomendowane: kurtka lub inna osłona przeciwwietrzna, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne.
 • Opłata startowa: brak opłaty startowej (warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie rejestracji elektronicznej na stronie time-sport.pl); limit uczestników – 300 osób.
 • Świadczenia w ramach opłaty: Organizator zapewnia: zabezpieczenie medyczne, posiłki regeneracyjne na trasie, medal pamiątkowy za uczestnictwo, klasyfikacje kobiet i mężczyzn, a także klasyfikacje w pięciu kategoriach wiekowych ( puchary oraz medale w poszczególnych kategoriach).
 • Link do rejestracji na bieg: https://time-sport.pl/bieg/6774 

Atutem Prudnickiego Półmaratonu Górskiego jest wymagająca, a jednocześnie atrakcyjna i malownicza trasa.

 • rejestracje elektroniczne będą przyjmowane do 5 października 2022 r.
 • dodatkowe zgłoszenia możliwe w dniu zawodów, w godz. 8:00-09:30.
 • biuro zawodów: błonia przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie.

Bieg odbędzie się w ramach realizowanego przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku projektu „Sportowe pogranicze 2”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

Gmina Prudnik leży w południowej części województwa opolskiego, u podnóża Gór Opawskich stanowiących pasmo Sudetów Wschodnich. W Prudniku zaczyna się Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. To drugi pod względem długości, po beskidzkim, szlak pieszy w polskich górach, wiodący przez najatrakcyjniejsze partie Sudetów.

Gmina Prudnik to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Leży na terenie Parku Krajobrazowego Góry Opawskie oraz jego otuliny, tuż przy granicy z Republiką Czeską.

Na terenie Parku wyodrębniają się trzy masywy górskie, tj.: masyw Góry Parkowej; masyw Długoty i Kobylicy oraz masyw Biskupiej Kopy – stanowiący jednocześnie przepiękne tło dla Prudnika. Tereny Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, w tym tereny należące do gminy Prudnik zachwycają niepowtarzalnymi krajobrazami oraz bogactwem świata roślinnego i zwierzęcego.

Link do strony: http://asipprudnik.pl/445/ii-prudnicki-polmaraton-gorski-trwaja-zapisy.html

Link do fan page / Facebook: www.facebook.com/asipprudnik


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *