12 czerwca 2024 By GÓRY & ULTRA With 321 Views

Jakie zmiany czekają Ultramaraton Jaga-Kora w 2025 roku?

Pod koniec maja 2024 r. odbyła się VIII już edycja Ultramaratonu Jaga-Kora. Tegoroczna edycja była rekordowa – na listach startowych było aż 400 osób! Jakie zmiany czekają biegaczy podczas przyszłorocznej edycji? 


W tym roku organizator – Fundacja Listek – ogłosił, że w roku 2025 nie będzie przygotowana najdłuższa trasa 100km. Jednak to nie koniec zmian i planów na tą piękną imprezę w Rymanowie-Zdroju.

  • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią oprócz rezygnacji ze 100 km, nie odbędzie się również ściganie na trasie 70 km. Zostanie lekko wydłużona trasa maratonu „Kurier” ze zwiększeniem liczby przewyższeń. 
  • Start trasy 19 km Surowica Trail, zostanie przeniesiony do Puław, wydłużając ją tym samym do 26 km.
  • W kategorii biegu dla początkujących powstanie nowa trasa. Będzie to urokliwe 14 km, które wystartuje z miejscowości Szklary na widokowy szczyt Bania Szklarska, z którego szlak poprowadzi do gniazda Jawornika, skąd już szlakiem Jaga-Kora dotrze do mety w Rymanowie-Zdroju. Wyznaczenie nowej trasy jest możliwe dzięki staraniom Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Jaślisk oraz Nadleśnictwa Rymanów, przez stworzenie tego nowego szlaku, którego tak brakowało na mapie tej części Beskidu Niskiego.
  • Trasy Ultra powrócą do Rymanowa z okazji X edycji, czyli w roku 2026! 

Natomiast już teraz zapraszamy na XIX edycję, która odbędzie się 24.05.2025!

Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *