30 kwietnia 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1258 Views

Julita Ilczyszyn przed startem w Namib Race w Afryce

1 maja 2022 roku Julita Ilczyszyn, w ramach cyklu Racing The Planet, wystartuje w Namib Race w Namibi w Afryce. Przed nią 6-etapowa trasa po pustyni o łącznym dystansie 250 km. 


30.04.2022 r.

Jak narodził się Twój pomysł na start w biegach na pustyniach w ramach Racing the Race?

W 2019 roku spełniłam swoje marzenie, żeby zobaczyć Saharę. Taką możliwość stworzył mi start w Runmageddonie. Wygrałam wtedy 50 km z przeszkodami na pustyni.

Pustynia pokazała mi wiele rzeczy i dala ogromna przestrzeń na rozmyślanie o życiu, przywitała ogromna ilością niesamowitych gwiazd. Zaczęłam dzięki niej zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły wszystkiego, co pozytywne. Stąd nabrałam ochoty na kolejne… W 4 Desert miałam startować już w 2020 roku, ale pandemia zamknęła temat.

Teraz na 20-lecie organizacji Racing the Planet i tuż przed moją 40-ktą, żeby jeszcze zdążyć – postanowiłam wznowić działania i przygotowania. Po wygranej na Saharze poznałam Marka Rybca, który jako jeden z 4 Polaków zdobył Grand Slama, czyli przebiegł cztery pustynie w jeden rok. I tak się zaczęła przygoda…

Gdzie więc będziemy Ci kibicować w tym roku?

W tym roku będę wdzięczna za Wasze kciuki i dobre myśli na pustyni Namib w Namibii w południowo-zachodniej Afryce, w Gruzji (zamiast Gobi, która nadal jest zamknięta dla obcokrajowców z powodu Covid), Atacama (Chile) i ostatnia pustynia to będzie Antarktyda, na która otrzymują zaproszenie tylko ci zawodnicy, którzy zaliczyli poprzednie trzy biegi.

Jak wygląda formuła biegu, w którym wystartujesz 1 maja?

Każdy bieg wygląda tak samo. To bieg etapowy składający się z odcinków: 40-40-40-40-80-10 km, co daje łącznie 250 km. Z wyjątkiem wody i dachu nad głową (górnolotnie nazwany namiotem)muszę być samowystarczalna. A to oznacza, że sypialnię, kuchnię, łazienkę, aptekę, garderobę mam na plecach przez cały czas wyścigu. Muszę zaznaczyć, że nie wystartowałabym w biegu, gdyby nie mój sponsor: firma Hard Beans Coffee Roasters. W przygotowaniach wspierał mnie Fizjo Sanat.

Więcej informacji możecie przeczytać na stronie www.racingtheplanet.com i tam też będą aktualizacje na temat wyścigu.

Bieg dedykuję mojej koleżance, dla której zbieram pieniądze potrzebne do walki i szybkiego powrotu do zdrowia. Zaatakował ją po raz kolejny rak, więc możecie również dołączyć do wspólnego działania i wsparcia tej biegaczki Anety❤ link do zbiorki: https://zrzutka.pl/akwz6x. Mnie samą możecie oglądać na Instagramie i fb „Wybiegana mama”.


Wyślijcie maila motywacyjnego do Julity

Zróbmy Julicie niespodziankę i dodajmy je motywacji. Przez tydzień nie będzie miała dostępu do internetu, ale można jej wysyłać maila, które będą drukowane przez organizatora i przekazywane każdego dnia biegaczom.

Mała instrukcja jak to zrobić:

  • wchodzicie na stronę racintheplanet.com
  • klikacie zakładkę Namib Race
  • szukacie zakładki wyniki/lista zawodników
  • wpisujecie narodowość polska, płeć kobieta i wyskoczy Julita Ilczyszyn, a tam zakładka mail.
  • numer namiotu 11, a numer startowy 21

Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *