15 stycznia 2024 By POLSKIE DROGI, Slider With 777 Views

Jurajski Festiwal Biegowy 2024 [Jura Krakowsko-Częstochowska]

W dniach 20-22 września 2024 r. na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbędzie się 6. edycja Jurajskiego Festiwalu Biegowego. Biegacze mają do wyboru sześć dystansów – od 15 km do 100 km.  


15.01.2024 r.

W ramach 6. edycji Jurajskiego Festiwalu Biegowego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbędą się biegi na 6 dystansach, a start i meta będą w Podlesicach (gmina Kroczyce, powiat zawierciański):

 • Jura Ultra 100: 111 km / limit czasu: 22 h
 • Jura Ultra 50: 52 km / limit czasu: 9 h
 • Jura Trail 25: 27 km / limit czasu: 5 h
 • Jura Trail 10: 10 km / limit czasu: 2.5 h
 • Jura Trail: 5 km / limit czasu: 2 h
 • Jura Night Trail 15: 16 km / limit czasu: 3 h

W tym roku organizatorzy przygotowali kilka nowości – dodano dwie nowe trasy biegowe (dzienną JURA TRAIL 5 oraz nocną JURA NIGHT TRAIL 15), możliwość startu w dwóch biegach (dowolnym dziennym i nocnym) na bardzo promocyjnych warunkach, a także strefę zabaw i animacji dla dzieci.

Zapraszamy więc na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Czekają tam na Was trasy wytyczone pośród pięknych pagórków porośniętych lasami, malowniczych wapiennych ostańców, unikatowych obszarów pustynnych, tysięcy jaskiń, wywierzysk i skał oraz niezwykłych zamków i warowni.

JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY to:

 • 6 biegów głównych,
 • biegi dla dzieci i bieg rodzinny,
 • spacer nordic walking,
 • strefa zabaw i animacji dla dzieci,
 • niezwykle malowniczy teren.

JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY zaliczany jest do prestiżowego rankingu International Trail Running Association oraz ITRA National League. Pokonując trasy Festiwalu można także uzyskać punkty w ramach UTMB INDEX. 

W ramach opłaty startowej Organizator zapewnia: udział w zawodach na opłaconej trasie, pomiar czasu, pamiątkowy medal dla każdego, kto ukończył bieg, pamiątkowy upominek, numer startowy, mapa trasy na wodoodpornym papierze dla tras JURA ULTRA 100, JURA ULTRA 50, napoje i posiłki na trasie (zgodnie z opisem danej trasy), przekąski na mecie dla wszystkich uczestników, zabezpieczenie medyczne, upominki od sponsorów i partnerów (uzależnione od sponsorów i partnerów), nagrody dla najlepszych w kategoriach OPEN.

Link do rejestracji na bieg: https://www.jurajskifestiwalbiegowy.pl/zapisy/

Rejon leżący pomiędzy Krakowem i Częstochową to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, nazywana potocznie Jurą, jest częścią rozległej Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Długość pasma ciągnącego się od okolic Wielunia do Krakowa wynosi 160 km, przy średniej szerokości nieprzekraczającej 20 km. Jura to również unikatowa na skalę Polski, niezwykle bogata i różnorodna szata roślinna. Powstała ona dzięki urozmaiconej rzeźbie terenu, różnorodnym podłożom i mikroklimatowi. Na Jurze często obok siebie rosną gatunki roślin charakterystyczne dla zupełnie innych obszarów północy, południa, wschodu lub zachodu Europy, a także Azji.

Link do strony: https://www.jurajskifestiwalbiegowy.pl

Link do fan page / Facebook: https://www.facebook.com/JurajskiFestiwalBiegowy/

Zdjęcia w materiale: Mateusz Krzystański i Michał Bacior


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *