2 marca 2022 By Bez kategorii, POLSKIE DROGI, Slider With 3535 Views

Łemkowyna Winter Trail 2022

5 marca 2022 odbędzie się trzecia edycja biegu górskiego Łemkowyna Winter Trail. Czy i w tym roku zima dopisze, a z trasy będzie można podziwiać Tatry?

Beskid Niski przyciąga o każdej porze roku. I o każdej porze roku zachwyca czymś innym. Niezmienny pozostaje jego klimat: przydrożne kapliczki, cerkwie, widokowe grzbiety i bukowe lasy. W tym roku, odsłonimy go dla biegaczy po raz kolejny – 5 marca 2022 roku podczas III edycji Łemkowyna Winter Trail, zimowej wersji cieszącego się popularnością biegu górskiego Łemkowyna Ultra – Trail®.
Bazą zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, będzie Iwonicz-Zdrój – jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Kinie Wczasowicz znajdującym się w zabytkowym Domu Zdrojowym. Biegacze wystartują i ukończą bieg w samym sercu uzdrowiska – na pięknym iwonickim Placu Dietla, otoczonym unikatową drewnianą zabudową uzdrowiskową.


Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach. Dłuższa ma 35 km, startuje w Iwoniczu-Zdroju i wiedzie przez grzbiet Przymiarki, z którego rozciąga się piękny widok na Beskid Niski, a przy dobrej widoczności można dostrzec nawet Tatry. Dalej na trasie uczestnicy przebiegną przez uzdrowisko Rymanów-Zdrój, zobaczą drewniane cerkwie w Bałuciance oraz Zawadce Rymanowskiej by w końcu wdrapać się na niezwykle stromą górę Cergową, skąd już z górki powrócą do Iwonicza Zdroju.


Krótsza trasa, licząca 15 km, eksploruje tereny pomiędzy uzdrowiskami Iwonicz-Zdrój oraz Rymanów-Zdrój, w tym wspomniane już Przymiarki, ale też mało znaną Żabią Górę. Na zawodników i kibiców czekają widokowe grzbiety i piękne bukowe lasy.
Na listach startowych znajduje się już kilkuset zawodników z całej Polski, a zapisy są wciąż otwarte. Zapraszamy!
Do zobaczenia w marcu, na zimowych szlakach Beskidu Niskiego!

 

Więcej informacji:
Strona internetowa: TU

Facebook: TU

Instagram: TU

Foto Karolina Krawczyk

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *