3 września 2022 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1623 Views

Magdalena Świerzowska: Plecak Salomon XA15

„Na pewno nie wykorzystałam w pełni wszystkich możliwości plecaka. Robiłam codziennie około 20-kilometrowe wycieczki biegowe, więc taka pojemność może wydawać się zbyt duża, jednak plecak świetnie się sprawdził” – o plecaku Salomon XA15 z bezpłatnej wypożyczalni runandtravel.pl pisze Magdalena Świerzowska.


3.09.2022 / Magdalena Świerzowska

  • Testowany plecak: Salomon XA15
  • Miejsce testowania: Dolomity

Tego lata moje wakacje w Dolomitach były wyjazdem „na ostatnią chwilę”. Bez rezerwacji, bez planu, ale za to z ogromną chęcią. Nie znalazłabym słów, aby oddać piękno tych gór, bezmiar przestrzeni i różnorodność szlaków, dlatego skupię się na krótkiej recenzji plecaka, który wypożyczyłam od runandtravel.pl w ramach działającej bezpłatnej wypożyczalni plecaków Salomon.


Jeżeli planujesz biegową wycieczkę… Ba! nawet kilkudniową biegowa wyprawę i nie masz odpowiedniego plecaka, zgłoś się do nas! We współpracy z marką Salomon, runandtravel.pl prowadzi bezpłatną wypożyczalnie plecaków! Przeczytaj, co zrobić, żeby wypożyczyć plecak.


Salomon XA15 miał mi pomóc w codziennych zmianach miejsca, ponieważ na noclegi w żadnym schronisku na osiem kolejnych dni nie było szans. Ostatecznie wylądowałam na polu namiotowym w Cortinie, bez potrzeby codziennego przemieszczania się.

Na pewno nie wykorzystałam w pełni wszystkich możliwości plecaka. Robiłam codziennie około 20-kilometrowe wycieczki biegowe, więc taka pojemność może wydawać się zbyt duża, jednak plecak świetnie się sprawdził.


„Z plecakiem biegowym jest trochę jak z sędzią na zawodach sportowych. Im lepszy, tym mniej widać jego pracę.” O plecaku Salomon XA15 z bezpłatnej wypożyczalni runandtravel.pl pisze Zbigniew Damm.


Zacznę od tego, co mnie zachwyciło w nim najbardziej. Po pierwsze bardzo duże możliwości regulacji dosłownie wszystkiego. Paski, linki, gumki, które pozwolą na idealne dopasowanie, skompresowanie tak, że zarówno lekki, jak i mocno obciążony plecak nie żyje swoim życiem, lecz staje się częścią naszego ciała. Nie ma w tym przesady. Uwierzcie mi, zazwyczaj przeszkadza mi wszystko, co się rusza podczas biegu, a z Salomon XA15 tak nie było. Co więcej, nie czuć ciężaru tego plecaka. Nie udało mi się go nigdy wypakować do granic możliwości, lecz kilka razy było w nim całe wyposażenie obowiązkowe najbardziej wymagających biegów ultra. I teraz kilka słów o tym właśnie.


Ewa Siwoń – Patronka portalu runandtravel.pl, która ma na swoim koncie niejedną wyprawę fast&light – z 15-litrowym plecakiem Salomona biegała podczas 3-dniowej wycieczki biegowej w Tatrach. Przeczytaj recenzję.


W plecaku jest jedna główna komora, bardzo pojemna. Ze względu na dość dynamiczne prognozy pogody pakowałam do niej kurtkę deszczową, zmianę całkowitą ubrań biegowych „na krótko”, od skarpetek, po buffy, opaski. Kolejna zmiana odzieży na „cywilną”. Butelka wody 1l, bo zabrałam z domu tylko jeden softlask 😊 W głównej komorze miałam też część jedzenia: banan, ciastko, baton, itp. Na jedną wycieczkę zabrałam czołówkę. Zamykany system  roll top, również regulowany za pomocą linek. Jeśli plecak nie jest zapakowany „pod sufit”, to za pomocą linek można zacisnąć zamknięcie. Przyznaję, że czasem mi się nie chciało regulować, szczególnie jeśli często coś wyciągałam, wkładałam, zmieniałam, to po prostu zawijałam i zamykałam klamerką i nic mi się nie ruszało i nie przeszkadzało. Oprócz dużej komory w plecaku jest mnóstwo małych kieszonek, elastycznych, dających możliwość zapakowania wszystkich drobnych rzeczy, które zdejmowałam z siebie po drodze. Są również kieszonki na zamek, w tym jedna wodoodporna. Jest też miejsce na bukłak i 2 softlaski po 500 ml, z których jeden był zamieniony u mnie na telefon.

Polecam szczerze plecak Salomon XA15, nie tylko do biegania, ale do wszelkich aktywności. Nie znalazłam w nim żadnych minusów.


„Plecak miałem na grzbiecie przez ok. 90 godzin, z tego przez 73 godziny pokonywania Głównego Szlaku Sudeckiego. Oceniam go bardzo wysoko, ponieważ pozwolił mi zabrać ze sobą wszystko to, czego potrzebowałem podczas tygodniowej wyprawy, a jednocześnie nie ograniczał możliwości biegu” – o plecaku Salomon XA25 z bezpłatnej wypożyczalni runandtravel.pl pisze Paweł Kosin.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *