8 grudnia 2023 By Europa, Slider With 3010 Views

Maraton La Valette 2024 [Malta]

24 marca 2024 roku odbędzie się trzecia edycja Marathon La Valette. Organizatorzy przygotowali zjawiskowe trasy pełne elementów 7000-letniej historii Malty oraz śródziemnomorskiego klimatu.


8.12.2023 r.

Trasy biegów, posiadające certyfikat Association of International Marathons and Distance Races (AIMS), będą prowadzić uczestników obok średniowiecznych fortyfikacji oraz kultowych zabytków, zapewniając wyjątkową okazję do biegania obok niezwykłej przeszłości wyspy. Do tego dochodzą malownicze widoki na morze oraz optymalna (w okolicach 17 stopni Celsjusza), słoneczna pogoda, idealna do tego typu aktywności.

Biegacze będą mieli do wyboru kilka tras.

  • Dla doświadczonych zawodników przygotowano maraton (42 km). Jego trasa rozciąga przez całe północne wybrzeże Malty, z startem w Bahar ic Caghaq i metą w historycznym miejscu w Birgu – Forcie St Angelo.
  • Dla początkujących biegaczy oraz tych osób, które chcą spróbować swoich sił w długich dystansach, przygotowano półmaraton (21 km). Co roku cieszy się on największym zainteresowaniem podczas tego wydarzenia. Zawodnicy wystartują z Sliema i będą musieli dotrzeć do Fortu St Angelo w Birgu. Trasa ta została tak przemyślana, że uwzględnia w niej wiele znanych maltańskich fortyfikacji.
  • Organizatorzy maratonu La Valette przygotowali także trasy 5 i 10-kilometrowe. Dla zorganizowanych grup, zainteresowanych udziałem w sztafecie, przygotowano także wyzwanie o długości 21 km.
  • Z kolei dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą biegać, przygotowano konkurencję o mało obciążającym (pod kątem fizycznym) wymiarze. Jest nią opcja udziału w walkathonie, czyli długim spacerze (21 km). Jest ona skierowana zarówno do doświadczonych chodziarzy, jak i dla tych, którzy chcieliby się sprawdzić w innym chodzeniu aniżeli na co dzień.
  • Nowością w programie jest bieg dla najmłodszych. Kilometrowa trasa prowadzi przez ulice maltańskiego Trójmiasta.

Więcej informacji: https://lavalettemarathon.com 


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) na portalu Patronite.pl

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *