16 marca 2021 By POLSKIE DROGI, Slider With 700 Views

“Nie zostawiaj ULTRA śladów…” | Przemysław Strąk | Indywidualny Projekt Biegowy

Po pierwsze – promocja regionu. Po drugie – szerzenie idei Leave No Trace w szeroko pojętej turystyce. Takie dwa cele towarzyszą biegowemu projektowi Przemka Strąka, który 26 marca 2021 roku wyruszy na turystyczny szlak czerwony im. Bolesława Krzywoustego.

——————————————————————————————————————————————-
16.03.2021 r.

Przemysław Strąk| Indywidualny Projekt Biegowy

Nazywam się Przemysław Strąk. W tym roku skończę 36 lat. Jestem z płocczaninem. Urodziłem się i wychowałem w Płocku. W lutym minęły dwa lata odkąd regularnie biegam. Na początku nie była to pasja. Po prostu była to dodatkowa aktywność dla zrzucenia kilogramów – na początku 2019 roku ważyłem 120 kg i miałem pierwszy stopień otyłości. Kilogramy zniknęły, a bieganie zostało. Chociaż gdybym miał powiedzieć, kiedy stało się naprawdę pasją, to chyba po ukończeniu mojego drugiego maratonu w Parku Kampinowskim w listopadzie 2019 roku. Po nim zainteresowałem się mocniej biegami ultra, w których staram się uczestniczyć obecnie.

“Nie zostawiaj ULTRA śladów…” to kolejny projekt, który w pewien sposób jest kontynuacją projektu “21/21/2021 – 21 półmaratonów w 21 dni, czyli biegiem w rok 2021”. Tym razem jednak swoje biegowe ścieżki przenoszę na tereny, w moim odczuciu, mocno niedoceniane turystycznie. Będą one biegły turystycznym szlakiem czerwonym im. Bolesława Krzywoustego o długości 128 km. Jest to najdłuższy szlak turystyczny w naszej najbliższej okolicy. Trasa całego szlaku rozciąga się pomiędzy Kutnem i Sierpcem. Płock, w którym mieszkam i jest moim rodzinnym miastem, znajduje się bez mała w połowie tej trasy.

Dla mnie osobiście to świetna przygoda – 2 dni w trasie w sposób, w jaki lubię, kontakt z naturą i możliwość poznania lepiej naszej okolicy. Bardzo lubię czerwony szlak im. Bolesława Krzywoustego i chciałbym do niego wrócić jeszcze raz w tym roku i go w całości przejść pieszo.
Biegowo chciałbym na pewno przebyć trasę nie jednego szlaku w naszej okolicy.

Przebycie całego szlaku odbędzie się w formie ultramaratonów w dwóch etapach:
26/03 – Sierpc – Płock – 66 km
27/03 – Kutno – Płock – 62 km

Próba zmierzenia się ze trasą ma dwa cele. Pierwszy to promocja naszego regionu pod względem turystycznym. Drugi – szerzenie idei Leave No Trace w szeroko pojętej turystyce. Leave No Trace to zbiór etyki outdoorowej stworzonej przez Centrum Etyki Leave No Trace promującej ochronę przyrody na świeżym powietrzu. Składa się z siedmiu zasad:
• planować z wyprzedzeniem i przygotowywać,
• podróżować i biwakować na wytrzymałych powierzchniach,
• odpowiednio utylizować odpady,
• zostaw to, co znajdziesz,
• zminimalizować skutki ogniska,
• szanować przyrodę,
• zwracać uwagę na innych gości.

Opisy szlaku:
https://nowy.plock.eu/szlak-1a/
https://nowy.plock.eu/szlak-1b/

Track szlaku:
https://www.traseo.pl/trasa/szlak-boleslawa-krzywoustego-sierpc-kutno-pieszy-czerwony-ver-2-aa9

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/3i5NoSH2H

—————————————————————————————————————————————–

Zainspiruj innych! Podziel się pomysłem Indywidualny Projekt Biegowy! (I.P.B.).

Na portalu www.runandtravel.pl kontynuujemy naszą akcję Indywidualny Projekt Biegowy, w ramach której będziemy publikować Wasze Indywidualne Projekty Biegowe (I.P.B.), realizowane tym razem w warunkach zimowych. Chcesz podzielić się swoim pomysłem na Indywidualny Projekt Biegowy? A może zrealizowałeś już Indywidualny Projekt Biegowy i chcesz zainspirować innych? Zapraszamy do publikacji na naszych łamach waszych projektów, wyzwań i wycieczek biegowych.

Chcesz się zainspirować? Przeczytaj o zrealizowanych  już Indywidualnych Projektach Biegowych na naszym portalu i Magazynie on line.

Na czym polega Indywidualny Projekt Biegowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *