25 stycznia 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 563 Views

Nowa linia mety i zmiany na trasie Transgrancanaria 2022

Z okazji 20. edycji Transgrancanaria HG, która odbędzie się w dniach 4-6 marca 2022 r., organizatorzy przenieśli linię mety. Wszystkie dystanse będą się kończyć w Parque Sur of Maspalomas. Wprowadzono również zmiany na trasie, tak aby umożliwić większej liczbie biegaczy przejście przez symboliczny Roque Nublo.


25.01.2022 r.

Transgrancanaria HG – jedna z największych i najbardziej popularnych imprez trailowych, organizowana na Wyspach Kanaryjskich – w 2022 roku będzie obchodzić swoje 20-lecie.  Z tej okazji organizatorzy przenieśli linię mety. Wszystkie dystanse, a których w tym roku wystartuje 3500 biegaczy, będą się kończyć w Parque Sur of Maspalomas, czyli dużej, otwartej, zielonej i o sportowym charakterze przestrzeni.

Dzięki tej modyfikacji biegacze nie będą musieli pokonywać ostatnich kilometrów po płaskim terenie przez kanał Maspalomas, lecz wbiegną prosto do Parque Sur. Poza wygodą dla biegaczy, linię mety zmieniono również ze względu na możliwość zapewnienia większego komfortu po biegu – posiłek na mecie i szatnia zostaną przeniesione do obiektów Parque Sur. Jeśli pozwoli na to sytuacja związana z covidem, w Parque Sur w Maspalomas odbędzie się również festiwal z występami na żywo, DJ-ami, strefami dla dzieci i straganami z żywnością oraz napojami.


Zmiana trasy i nowe punktu odżywcze

Organizatorzy zmodyfikowali również część trasy. Roque Nublo będzie teraz punktem orientacyjnym dla biegaczy na najpopularniejszym dystansie imprezy. Ponieważ na nowej trasie jest dłuższy odcinek, organizatorzy stworzą punkt z napojami na parkingu Roque Nublo.

Nową lokalizację będzie miał także czwarty punkt na trasie Classic: będzie to Plaza de El Hornillo, w gminie Agaete. Będzie to bardziej spokojne i bezpieczniejsze miejsce niż Presa de Los Pérez.


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły.

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *