15 sierpnia 2021 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1856 Views

Nowa odsłona adidas 4DFWD oraz premiera 4DFWD Pulse

adidas 4DFWD łączy w sobie dane zbierane przez lata od sportowców z podeszwą wydrukowaną w najwyższym standardzie druku 3D. Równolegle swoją premierę ma także nowy model 4DFWD PULSE, łączący innowacyjną technologię 4D z pianką EVA, aby zapewnić płynny i przyjemny bieg.


15.08.2021 r.

adidas przedstawia nową odsłonę 4DFWD – buty biegowe z innowacyjną technologią podeszwy środkowej, wydrukowaną w 3D i zaprojektowaną tak, aby poruszać się do przodu. Łącząc dane zbierane przez lata w badaniach sportowców adidas z najnowszymi zdobyczami technologicznymi druku 3D, model 4DFWD powstał, aby zapewnić biegaczom zupełnie nowy wymiar doświadczeń.

Dzięki wieloletnim badaniom, a także najnowszym osiągnięciom technologii druku 3D, adidas 4DFWD przenosi bieganie na wyższy poziom. Po majowej premierze i wypuszczonej niedawno, czerwono-białej kolorystyce olimpijskiej, adidas 4DFWD powraca w czarnej wersji kolorystycznej z neonowo zielonymi akcentami.  

Prace nad powstaniem podeszwy środkowej 4D o strukturze siatki trwały 4 lata, a udział w nich wzięła również renomowana firma Carbon. Łącząc wyniki badań, przeprowadzonych na sportowcach, z technologią Carbon’s Digital Light SynthesisTM, powstała niezwykle precyzyjna w swojej konstrukcji, podeszwa wydrukowana w 3D. Seria butów adidas 4D jest jedną z pierwszych takich na świecie, wykorzystujących najnowocześniejsze technologie, pozwalające na niezwykle precyzyjne dopracowanie szczegółów konstrukcji, odwzorowując naturalne wzorce ruchu sportowców, którzy mogą cieszyć się ich jakością przy każdym kroku.

Wybrana spośród 5 milionów kombinacji, unikatowa struktura siatki została zaprogramowana w taki sposób, aby przetwarzać pionowy nacisk w ruch naprzód. Podeszwa 4DFWD w 40% składa się z naturalnych i odnawialnych materiałów, aby wspomóc walkę z plastikowymi odpadami. Wyjątkowa geometria komórki FWD CELL, które składają się na konstrukcję całej podeszwy, sprawia, że energia powstała w momencie lądowania, podczas wybicia zostaje skierowana do przodu. Bieganie staje się w ten sposób zdecydowanie łatwiejsze, a hasło „ruszaj naprzód” zyskuje bardziej dosłowne znaczenie.

Premierze nowej odsłony 4DFWD towarzyszy także specjalne wyzwanie w aplikacji adidas Running – „Take It Forward Challenge”. Aby je ukończyć, należy w okresie 10-31 sierpnia pokonać 30 km biegiem, marszem lub na bieżni mechanicznej.

– adidas 4DFWD naprawdę przenosi technologię 4D na kolejny poziom, umożliwiając nam projektowanie w taki sposób, jaki nie byłby możliwy z konwencjonalną podeszwą. Dzięki bliskiej współpracy z Carbon, nasz zespół produktowy i testerzy mogli zidentyfikować perfekcyjną strukturę siatki, zaprojektowanej w taki sposób, aby zamienić pionowy nacisk, powstały w momencie lądowania, na ruch do przodu przy wybiciu, dający niezrównane odczucia w trakcie biegu – mówi Charlotte Heidmann, Product Manager, adidas Running.

Swoją premierę ma także model adidas 4DFWD PULSE, łączący technologię 4D z pianką EVA, aby zapewnić miękkie lądowanie przy każdym kroku. Precyzyjnie umiejscowiona w tylnej części podeszwy wstawka 4D, została stworzona z myślą o płynnym biegu i zwiększonej absorbcji wstrząsów podczas lądowania. Wyjątkowy design przekłada się na płynne przetoczenie stopy od samego lądowania. Trójwarstwowa cholewka 4DFWD Pulse została stworzona, aby zapewnić bezszwowe i elastyczne wsparcie podczas ruchu do przodu, jak i na boki. Doskonała trakcja podeszwy zewnętrznej sprawia, że wszystkie elementy buta harmonijnie współgrają, aby zapewnić niezrównany komfort i bezpieczeństwo w trakcie biegu.

/informacja prasowa/

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *