4 sierpnia 2021 By POLSKIE DROGI With 1271 Views

Ponad 3100 uczestników w letnim cyklu CITY TRAIL

10 miast, 10 biegów na dystansie 5 km, a wszystko w niespełna 2 tygodnie. Tak w wielkim skrócie wyglądał lipcowy cykl biegów przełajowych – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour 2021.


4.08.2021 r.

Biegi w ramach City Trail onTour 2021 odbyły się w dniach 19-30 lipca w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Łodzi i miały nietypową formułę, ponieważ rozegrane zostały w dni powszednie.

Najliczniejszym biegiem był ten w Warszawie. Linię mety zawodów dla dorosłych minęło 338 biegaczy. W biegach CITY TRAIL Junior wystartowało 96 młodych sportowców. Biorąc pod uwagę tylko biegi dziecięco-młodzieżowe zdecydowanym liderem jest Bydgoszcz, gdzie wystartowało 153 dzieciaków. Najmniejszą imprezą była ta w Łodzi – 150 dorosłych i 94 dzieci. Jednocześnie to właśnie w Łodzi padł jedyny rekordowy wynik – zwyciężczyni zawodów – Monika Kaczmarek poprawiła swój własny rekord trasy aż o 36 sekund – z 17:37 na 17:01.

– Jestem po dwutygodniowym roztrenowaniu, więc biegłam „na świeżości”, co jak widać wyszło mi na dobre. Ten sezon pozostaje nietypowym, bo nadal nie ma pewności, jak będzie wyglądała biegowa jesień, ale najprawdopodobniej pobiegnę poznański półmaraton w październiku. Nie będę ukrywać, że marzy mi się życiówka w maratonie. Miałam startować w Poznaniu właśnie, ale organizatorzy zdecydowali, że w miejsce królewskiego dystansu będzie półmaraton, więc muszę poszukać innego biegu – możliwe, że za granicą – mówiła na mecie łódzkiego biegu Monika Kaczmarek.

Letnie biegi CITY TRAIL są organizowane od 2015 roku. Poprzednia edycja – 2020 – nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa.


– Tegoroczna letnia edycja była w pewien sposób związana z jesiennymi biegami 2020, które musieliśmy odwołać na kilka dni przed startem. Niestety na wiosnę również nie mogliśmy zorganizować biegów i tak dopiero w lipcu zrealizowaliśmy nasze plany. Widać, że sytuacja na rynku biegowym nie wróciła jeszcze do normy. Frekwencja na różnych imprezach wygląda gorzej niż przed pandemią. Niemniej cieszy nas fakt, że po siedemnastu miesiącach mogliśmy spotkać się z biegaczami i choć na moment poczuć normalność. Jeśli będzie to możliwe jesienią i zimą wracamy z naszym ogólnopolskim cyklem Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Trzymajcie kciuki! – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.


Łącznie w letniej edycji CITY TRAIL wzięło udział 3118 uczestników, w tym 858 dzieci. Informacje o biegach i wyniki można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są Nationale-Nederlanden oraz marki Salomon, Suunto i Sklep Biegacza. Lokalnie zawody wspierały: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań i Miasto Szczecin.

/informacja prasowa/

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *