7 lutego 2024 By POLSKIE DROGI, Slider With 814 Views

Powrót cyklu CITY TRAIL

W weekend 3-4 lutego po styczniowej przerwie powrócił przełajowy cykl biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę biegali zawodnicy z Poznania, a w niedzielę – ze Szczecina. Warunki na trasach były całkiem sprzyjające, co zaowocowało m.in. znakomitym kobiecym rekordem szczecińskiej, urozmaiconej pętli. 


07.02.2024

Wietrznie w Poznaniu

Biegi CITY TRAIL w Poznaniu są organizowane nad jeziorem Rusałka. Podczas sobotnich zawodów największą trudnością był tym razem dość silny wiatr, który szczególnie dał się we znaki na ostatnim kilometrze. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 566 osób, a najszybszymi okazali się Jakub Gorzelańczyki Martyna Wyroślak. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet nie znamy jeszcze triumfatorów klasyfikacji generalnej, zatem można spodziewać się, że marcowy bieg będzie bardzo emocjonujący.

Zwycięzca biegu – Jakub Gorzelańczyk, w poprzednich zawodach zajmował kolejno: trzecie, piąte i drugie miejsce. Z sobotniego, zwycięskiego biegu oraz wyniku 15:16 – był oczywiście zadowolony.

CITY TRAIL to dla mnie przede wszystkim okazja do spotkania się ze znajomymi. Założyłem w tym celu drużynę „Kubuś i Przyjaciele”. Nazwa jest nieprzypadkowa. Po każdym biegu idziemy razem na kawkę, ciastko i spędzamy razem miło czas. Co do samej rywalizacji to podczas startów zawsze daję z siebie wszystko i traktuję ją bardzo poważnie. Poziom nad Rusałką jest wyrównany i bardzo szanuję rywali, z którymi się ścigam. Dzisiaj walka o miejsca na podium rozegrała się na finiszu. Moim założeniem na ten bieg było jak najmniejszym kosztem sił dotrzeć do końcowego odcinka trasy, z jak najmniejszą stratą do prowadzących zawodników. I to się udało. Tam, gdzie mogłem, chowałem się za prowadzącymi biegaczami i oszczędzałem siły na ostatnie trzysta metrów. Styczeń obfitował w bardzo duży – jak na mnie – kilometraż (ponad 620km), w związku z tym nie wiedziałem do końca, czego spodziewać się podczas startu na wyższych prędkościach. Ten bieg sprawił, że jestem bardzo optymistycznie nastawiony przed nadchodzącym sezonem, a kolejny start już za tydzień – tym razem to 60 km w górach – podczas Rudawy Zimowy Festiwal Biegowy. – Jakub Gorzelańczyk, zwycięzca sobotniego biegu i jeden z pretendentów do wygranej w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Poznaniu.

Jako drugi do mety dotarł grudniowy zwycięzca – Łukasz Nowak (czas 15:18), a trzeci był Jędrzej Wolski (15:22).

W kobiecej rywalizacji jako pierwsza do mety dotarła Martyna Wyroślak (czas 18:15), drugie miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin (18:20), a trzecia była Maja Bużycka (18:27).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior pobiegło 180 młodych sportowców.

Piąte, ostatnie zawody sezonu 2023/2024 w Poznaniu są zaplanowane na 2 marca.

Szczecin z rekordem trasy kobiet

W niedzielnym biegu nad Jeziorem Szmaragdowym wzięło udział 358 osób, a najszybszymi okazali się Jaonna Woźniak(po raz czwarty w trwającej edycji) i Szymon Belgrau. Joanna poprawiła własny rekord niemal górskiej trasy nad Jeziorem Szmaragdowym, który od niedzieli wynosi 18:05. Z kolei Szymon zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.

Przyznaję, że chciałam dzisiaj wykorzystać dobre warunki. W grudniu pobiegłam blisko 20 minut, a dzisiaj niewiele powyżej 18, co pokazuje, jak zmienne warunki panują na trasie nad Jeziorem Szmaragdowym. Mam świadomość, że moją mocną stroną są podbiegi, więc staram się pokonywać je mocno. Z kolei na zbiegach zawsze jestem wyprzedzana przez mężczyzn i czuję się niepewnie. Skąd biorę siłę na podbiegi? To ciekawe, bo nie robię szczególnych ćwiczeń siłowych. Podstawą są treningi rowerowe, które jako triathlonistka wykonuję regularnie oraz spokojne treningi biegowe, które zazwyczaj robię w terenie. Często wybieram się na pagórkowate trasy również na bieganie w drugim zakresie, nie przepadam za zupełnie płaskimi odcinkami. – Joanna Woźniak, zwyciężczyni niedzielnego biegu oraz klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Szczecinie, rekordzistka szczecińskiej trasy.

Jako druga do mety dotarła Justyna Grzywaczewska (czas 20:20), a trzecia była Zuza Modzelewska (20:37).

W męskiej rywalizacji zwycięstwo odniósł wspomniany już Szymon Belgrau (czas 16:43). Drugie miejsce zajął Adrian Andruszkiewicz (16:53), a trzeci był Radosław Helon (16:56).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior pobiegło 90 młodych sportowców.

Piąte, ostatnie zawody sezonu w Szczecinie są zaplanowane na 3 marca.

Kolejne zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu odbędą się 10 lutego w Warszawie oraz 11 lutego – w Bydgoszczy.

Więcej informacji o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej cyklu, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *