24 marca 2022 By Europa, Slider With 3652 Views

Run with Ukraine. Przebiegnijmy 6993 km dla Ukrainy!

24 marca 2022 r., miesiąc po napaści Rosji na Ukrainę, Run Ukraine – organizator biegów w Ukrainie – zaprosił międzynarodową społeczność biegaczy do wspólnego przebiegnięcia dystansu 6993 km, czyli tyle, ile wynosi długość granicy państwowej Ukrainy.


24.03.2022 r.

Run Ukraine od lat organizuje imprezy biegowe w Ukrainie. Wielu polskich biegaczy brało udział w półmaratonie we Lwowie, maratonie w Kijowie, ale również w Dnipro czy Odessie. 10 kwietnia po raz kolejny miał odbyć się półmaraton w Kijowie.

„Aby wesprzeć Ukraińców w tym trudnym czasie, uruchamiamy inicjatywę charytatywną – wirtualny BIEG Z UKRAINĄ (Run with Ukraine), który startuje 24 marca 2022 roku” ogłosiła Run Ukraine w swoich mediach społecznościowych.

Celem jest przebiegnięcie 6993 km – tyle wynosi granica państwowa Ukrainy – razem z innymi biegaczami na całym świecie. W przypadku przebiegnięcia całego dystansu, zostanie rozpoczęte kolejne okrążenie i tak do aż 1 września.

Każdy może zarejestrować się na stronie biegu >>> RUN WITH UKRAINE <<< wybrać dystans 1 km (dla dzieci), 21 km, 42 lub inny określony przez siebie. Opłata za rejestrację wynosi 20 dolarów.

70% zebranych funduszy zostanie przekazane organizacjom charytatywnym na pomoc poszkodowanym i odbudowę Ukrainy. Bieg ma również wymiar symboliczny jako akcja solidarności z mieszkańcami Ukrainy w trudnych czasów rosyjskiej inwazji.

  • Czas trwania: 24 marca – 1 września 2022 r.
  • Dystans: 1 km (dla dzieci), 21097 m, 42195 m, inny dowolnie wybrany dystans
  • Opłata: 20 USD (z opcją dobrowolnego podwyższenia stawki)
  • Po przebiegnięciu i przesłaniu traka z zadeklarowanym dystansem, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom w formie elektronicznej.
  • Organizatorzy zachęcają również do publikacji zdjęć i filmików z biegu z hashtagiem #runwithukraine w swoich mediach społecznościowych.
  • Więcej informacji i rejestracja na: https://onlinerunning.runukraine.org/
  • Facebook https://www.facebook.com/runwithukraine/

Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *