2 listopada 2023 By POLSKIE DROGI, Slider With 1317 Views

Rusza druga kolejka biegów CITY TRAIL

Poznań i Szczecin w najbliższy weekend 4-5 listopada otworzą drugą serię biegów cyklu CITY TRAIL. Początek drugiej kolejki zbiega się w czasie z zakończeniem pierwszej serii – równolegle do biegów w Poznaniu i Szczecinie odbędą się inauguracyjne zawody w Lublinie i Łodzi.


2.11.2023

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 trwa od 30 września 2023 i zakończy się 24 marca 2024. Trasy zawodów są niezmienne – biegacze sprawdzają się na tych samych, 5-kilometrowych pętlach, co pozwoli porównywać czasy. Po zakończeniu sezonu najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

Trenerzy królowej sportu widzą potencjał w CITY TRAIL

Trasy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to areny, na których spotykają się biegacze na różnym poziomie zaawansowania. Większość z nich biega rekreacyjnie, dla zdrowia i poprawy samopoczucia, ale są też tacy, którzy sport uprawiają wyczynowo lub zawodowo. Edycja 2023/2024 rozpoczęła się od kilku znakomitych wyników. Już w pierwszym biegu sezonu – w Poznaniu – Sebastian Nowicki poprawił dziewięcioletni rekord tamtejszej trasy. Aktualnie wynosi on 14:33. W kolejnych tygodniach nie brakowało emocji i fantastycznych rezultatów. Na pewno warto podkreślić czas Kamila Herzyka- 14:24 we Wrocławiu. Główne skrzypce jak dotąd grał jednak 20-letni Maciej Megier, który na bydgoskiej trasie ustanowił rekord wszechczasów cyklu – 14:18.

To było mocne bieganie, od początku zakładałem tempo ok. 2:50 na kilometr, ale gdyby na trasie była bezpośrednia rywalizacja, to moglibyśmy pobiec jeszcze szybciej. To mój kolejny start w CITY TRAIL, bo zawody te wpisują się w nasz cykl przygotowań do przełajowych mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec listopada. – Maciej Megier na mecie rekordowo szybkiego biegu w Bydgoszczy

Z rozmów z zawodnikami oraz trenerami wynika, że biegi CITY TRAIL to dobry test formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych i to właśnie możliwość sprawdzenia się oraz rywalizacji na wysokim poziomie przyciąga „ścigaczy” na trasy CITY TRAIL.

Biegi juniorskie jako nieodłączny element cyklu

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to impreza o charakterze rodzinnym. Poza biegiem głównym na dystansie 5 km, przy okazji każdego wydarzenia organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży, na dystansach od 200 m do 1 km. Podczas drugiej serii biegów każdy Uczestnik zawodów CITY TRAIL Junior – otrzyma na mecie upominek od Nationale-Nederlanden – chustę wielofunkcyjną.

Sport to jeden z fundamentów profilaktyki zdrowia, dlatego warto uprawiać go przez cały rok. Listopadowa aura, szczególnie o poranku, może nie zachęcać do aktywności fizycznej, dlatego dla najmłodszych amatorów sportu przygotowaliśmy drobną motywację w postaci chust wielofunkcyjnych. Mogą pełnić funkcję szalika, czapki, czy opaski na głowę. Ten drobny gadżet z pewnością przyda się na jesiennych spacerach lub podczas kolejnego biegu z cyklu CITY TRAIL Junior. – Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden

W drużynie siła

Bieganie to sport indywidualny, ale w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden można startować również drużynowo. W klasyfikacji zespołów biorą udział 4-osobowe teamy, a w składzie mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni – biegacze mają tutaj pełną dowolność. Zgłoszenia drużyn kończą się w dniu drugiego biegu sezonu, zatem startujący w Poznaniu i Szczecinie mają już tylko kilka dni na rejestrację składu.

Zgłoszenia do biegów

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisyznajdują się na stronie www.citytrail.pl. Co ważne – w cyklu nie ma limitu miejsc, a to oznacza, że rejestracji można dokonać również w dniu każdego biegu. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *