10 października 2022 By POLSKIE DROGI, Slider With 1908 Views

Ruszyła dziesiąta edycja CITY TRAIL

Poznań i Szczecin otworzyły dziesiąty, ogólnopolski sezon największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Weekendowe biegi (8-9 października) przyciągnęły blisko 1350 uczestników – ponad 900 w biegu głównym na dystansie 5 km oraz 430 w biegach CITY TRAIL Junior.


10.10.2022

Poznań

Sobotni (8 października) bieg główny nad jeziorem Rusałka ukończyło 527 osób. Rywalizacja odbyła się pod dyktando najszybszego w poprzedniej edycji – Sebastiana Nowickiego, który otarł się o rekord trasy. Sobotni wynik Sebastiana to 14:44 (rekordowy wynik czas 14:41).


– To było moje najlepsze otwarcie sezonu w CITY TRAIL, mimo że jestem w bardzo spokojnym treningu. W sierpniu miałem przerwę – roztrenowanie. Natomiast we wrześniu złapało mnie przeziębienie, miałem spore kłopoty z zatokami, kiepsko funkcjonowałem. Tym bardziej cieszy, że w takim okresie jestem w stanie pobiec tak szybko – podkreślił na mecie Sebastian Nowicki. Brakuje mi rywalizacji ramię w ramię na poznańskiej trasie, więc poważnie myślę nad wrocławskim CITY TRAIL, gdzie startują zawodnicy, którzy na pewno zmuszą mnie do walki o wynik do ostatniego metra. Najpierw jednak chciałbym poprawić poznański rekord. Drugie miejsce zajął Wiktor Maćkowiak (15:31), a trzeci był Błażej Wytwer (15:35).

Rywalizacja kobiet to – podobnie, jak w przypadku mężczyzn – dominacja jednej zawodniczki – Pauliny Stempniak. – Naprawdę porządnie się dzisiaj zmęczyłam. To był mój drugi bieg w CITY TRAIL i uzyskałam zdecydowanie lepszy czas niż podczas debiutu przed rokiem – podkreśliła najszybsza zawodniczka sobotniej przełajowej piątki – Paulina Stempniak. Wynik Pauliny to 18:04. Drugą na mecie była Aleksandra Bereśniewicz (18:51), a trzecią lokatę wywalczyła Hania Jaraszkiewicz (19:10).

Swoją rywalizację miały także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło niemal 300 uczestników.
Kolejne zawody w Poznaniu są zaplanowane są na 5 listopada. Poznańska odsłonę cyklu wpiera Miasto Poznań.


Szczecin

Szczecińscy biegacze rozpoczęli sezon 2022/2023 w niedzielę (9 października). Na urozmaiconej trasie nad Jeziorem Szmaragdowym zwycięstwo odniósł Konrad Majdziński. Wśród kobiet najszybszą okazała się Justyna Grzywaczewska. Bieg główny ukończyło 387 biegaczek i biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 130 młodych sportowców.


Triumfator biegu – Konrad Majdziński dotarł do mety w czasie 16:32. Drugie miejsce zajął Wiktor Maćkowiak (17:20) – drugi również w sobotniej odsłonie poznańskiego CITY TRAIL. Organizatorzy często podkreślają, że trasa w Szczecinie jest znacznie bardziej urozmaicona niż ta w Poznaniu, gdzie startuję od lat, więc postanowiłem sprawdzić to na własne skórze. Sprawdziłem i potwierdzam. Trasa jest wymagająca, to zupełnie inne bieganie niż nad poznańską Rusałką, gdzie jest płasko i bez większych trudności. Pewnie gdybym wygrał dzisiejszy bieg spodobałoby mi się bardziej i zastanowiłbym się nad częstszymi startami również w Szczecinie. Nie wygrałem, więc chyba na razie pozostanę przy bieganiu w rodzinnym Poznaniu – mówił na mecie zawodnik. Trzeci był Szymon Belgrau (z wynikiem 17:26), który podobnie, jak Wiktor Maćkowiak zna zarówno szczecińską, jak i poznańską trasę CITY TRAIL – w poprzednich edycjach zwyciężał w obu lokalizacjach.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Justyna Grzywaczewska z czasem 20:09. Drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek (20:24), a trzecia była Ewelina Kowalik (21:13).

Wśród biegaczy był Marcin Krześniowski, który postanowił tym razem przede wszystkim dobrze się bawić i wystartował… w klapkach basenowych!  Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Jestem zadowolony z wyniku i z mojego obuwia – klapki dały radę! Ale kolejny bieg będzie już na poważnie – zaznaczył biegacz. Czas Marcina (w klapkach) to 24:49.

Drugi bieg sezonu w Szczecinie odbędzie się 6 listopada.


Strefa Seniora podczas biegów

W weekend 15-16 października biegi CITY TRAIL odbędą się w Olsztynie oraz Gdańsku. Imprezy rozpoczną akcję skierowaną do rodziców i dziadków biegaczy, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów poznańskiego Centrum Ruchu BODY WORK. Strefa Seniora Nationale-Nederlanden będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych.


Zapisy trwają

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 miastach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Miasta CITY TRAIL to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi w jednej lokalizacji. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. 
Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 
/informacja prasowa/

 Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *