8 listopada 2023 By Slider, ŚWIAT With 4327 Views

Startują zapisy na 11. edycję Wings For Life World Run 2024

Wings for Life World Run, czyli największy dobroczynny bieg świata wystartuje ponownie 5 maja 2024. Rejestracja otworzy się 8 listopada o 12:00 na www.wingsforlifeworldrun.com. Polscy uczestnicy będą mogli wybrać jedną z 3 dostępnych formuł startu.


8.11.2023 r.

Na Bieg Flagowy w Poznaniu obowiązuje limit 8 tys. miejsc, indywidualne i grupowe Biegi z Aplikacją, które odbędą się w innych miastach w Polsce są nieograniczone liczbowo. Koszt wpisowego to odpowiednio 140 lub 80zł. 100% wpłat pomoże w powrocie do sprawności tym, którzy jeszcze biegać nie mogą.

Światowy Bieg Wings for Life to jedno z najbardziej inkluzywnych wydarzeń sportowych, które co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne. W jubileuszowej 10. edycji w 2023 roku na całym świecie wystartowało ponad 200 tys. osób. Chętnych do biegu nie zabrakło także w Polsce. Komplet 8 tys. miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu w 2023 roku wyprzedał się w niespełna 2,5 godziny od startu rejestracji! W kolejnych miesiącach, do listy startowej dołączyło prawie 7 tys. polskich biegaczy z Aplikacją. Za popularność majowego biegu odpowiada unikalna formuła i wyjątkowy cel: 

    • Wings for Life World Run odbywa się na 3 sposoby: masowych Biegów Flagowych w kilku lokalizacjach na świecie oraz indywidualnych lub grupowych Biegów z Aplikacją mobilną.
    • Wszyscy uczestnicy startują jednocześnie i rywalizują w ramach jednego, globalnego rankingu wyników – niezależnie od wybranej lokalizacji i formuły biegu. 
    • Każdy startujący ukończy bieg, a właściwie zostanie „złapany” przez ruchomą linię mety, wyznaczaną przez prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy. 
  • 100% opłat wpisowych jest przekazywane na szczytny cel. Zgromadzone środki trafiają do Fundacji Wings for Life, której misją jest odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. 

– Najpiękniejsze w tym biegu jest to, że każdy go ukończy. Każdy, kto 5 maja 2024 stanie na linii startu Wings for Life World Run w Poznaniu lub uruchomi Aplikację w innej lokalizacji. Nieważne, czy ktoś pobiegnie po życiówkę, czy wybierze spacer – prędzej czy później, każdy uczestnik w Polsce zobaczy lub usłyszy Adama Małysza w Samochodzie Pościgowym. – podkreśla dyrektor sportowy biegu, Paweł Januszewski

Wśród tysięcy osób wspierających Wings for Life World Run w Polsce są także Ambasadorzy wydarzenia. W poprzedniej edycji biegu uczestniczyli, m.in.: olimpijka Monika Pyrek (11,6 km), modelka Zuzanna Kołodziejczyk (12 km), lekkoatleta Adam Kszczot (25 km) i skialpinista Andrzej Bargiel (20,8 km). 

 To naprawdę wyjątkowy bieg, jeśli chodzi o ideę. Dzięki uczestnikom, w przyszłości na trasie Wings for Life World Run będą mogli znaleźć się wszyscy Ci, którzy obecnie cierpią z powodu urazów rdzenia kręgowego. To naprawdę duma i satysfakcja być częścią takiego wydarzenia. – zachęca globalna zwyciężczyni 10. edycji biegu, Katarzyna Szkoda. 

Biegnij dla tych, którzy nie mogą. Zapisz się na www.wingsforlifeworldrun.com

[informacja prasowa]

Zdjęcie „otwarciowe”: Marcin Kin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *