8 marca 2024 By GÓRY & ULTRA, Slider With 307 Views

Startują zapisy na 9. edycję 360° The Challenge Gran Canaria

20 marca 2024 roku rozpocznie się rejestracja na tegoroczną edycję 360° The Challenge Gran Canaria, która odbędzie się w dniach 13–17 listopada. 


8.03.2024 r.

W dniach 13-17 listopada odbędzie się 9. edycja 360° The Challenge Gran Canaria. Tejeda ponownie stanie się sercem zawodów na dystansie ponad 250 km i ponad 12 000 m przewyższeń. Zapisy startują 20 marca 2024 r. na stronie www.360thechallenge.com.

W każdej edycji biegu startuje 100 biegaczy. Organizatorzy dokładnie sprawdzają każdą rejestrację, aby upewnić się, że zawodnicy są przygotowani do biegu. Liczy się umiejętność nawigacji (trasa nie jest oznakowana), radzenia sobie ze zmieniającymi się warunkami naturalnymi, udzielenia pomocy innym biegaczom, a także odporność na brak snu i zmęczenie. Pierwsi biegacze zwykle pokonują trasę w czasie od 50 do 60 godzin, ostatni są na niej aż 101 godzin.

Jednym z wyróżników biegu jest fakt, że przebieg trasy organizatorzy ujawniają dopiero na dziesięć dni przed rozpoczęciem wyścigu.

Wśród godnych uwagi zwycięzców są biegacze, tacy jak Luca Papi, Marco Gubert i Peter Kienzl z Włoch; Claire Bannwarth z Francji i Claudiu Beletoiu z Rumunii, dzierżący obecnie tytuł mistrzów; a także Esther Hernández z Hiszpanii oraz Annemarie Gross i Marta Poretti z Włoch.

W poprzedniej edycji, która odbyła się w dniach 16-19 listopada 2023 roku, w kategorii mężczyzn zwyciężył Claudiu Beletoiu z Rumunii, a w kategorii kobiet Francuzka Claire Bannwarth. Trzecie miejsce zajął José Bordón, pochodzący z Wysp Kanaryjskich. Spośród wszystkich zarejestrowanych aż 59 osób wycofało się z wyścigu. Do mety dotarło tylko 25 osób.


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *