20 lipca 2022 By RUNSTYLE, RZECZY With 1256 Views

W towarzystwie głośnika Philips TAS4807B na… mechanicznej bieżni i podczas ćwiczeń na macie

„Podejmując się testu tego urządzenia, zastanawiałem się, gdzie biegacz może używać głośnika. To nie są słuchawki, nie będę przecież z nim biegał.” O tym, jakie zastosowanie dla bezprzewodowego głośnika sportowego Philips TAS4807B może znaleźć biegacz, pisze Patryk Sławiński, Patron portalu www.runandtravel.pl.


20.07.2022 r. / Autor: Patryk Sławiński

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu bezprzewodowego głośnika sportowego Philips TAS4807B? To nie jest tandetny plastik, ale gumowany, dobrze wyglądający i poręczny głośniczek.


Bezprzewodowy głośnik sportowy Philips TAS4807B z serii GO to przenośne urządzenie z wytrzymałą obudową pokrytą gumą. Stopień ochrony IP67 oznacza, że przetwornik głośnika jest odporny na pył, wodoszczelny i może być zanurzony do 30 minut na głębokości do 1 m.


W towarzystwie głośnika na… mechanicznej bieżni i podczas ćwiczeń na macie

Podejmując się testu tego urządzenia, zastanawiałem się, gdzie biegacz może używać głośnika. To nie są słuchawki, nie będę przecież z nim biegał.

Po kilku dniach pojawiła się pierwsza okazja. Miałem zaplanowany trening. Niestety na dworze była ulewa, postanowiłem więc, że wskoczę na mechaniczną bieżnię. Pierwsze testy wykonane. Głośnik spisał się świetnie.

Poręczna taśma pozwoliła na zawieszenie go na bieżni. Kiedy w trakcie treningu oglądałem film, a bieżnia głośno „pracowała”, głośnik dobrze wzmocnił dźwięk z tabletu i pozwolił doskonale słyszeć różne niuanse. Głośnik towarzyszył mi również podczas wykonywania ćwiczeń na macie.


Przyciski na zewnętrznej obudowie pozwalają sterować głośnością, odtwarzaniem muzyki, parowaniem stereo i Bluetooth. Chcesz powiedzieć swojemu telefonowi, aby odtworzył konkretny utwór? Naciśnij i przytrzymaj przycisk odtwarzania/pauzy, aby porozmawiać z asystentem głosowym.


Dobry dźwięk zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz

Głośnik Philips TAS4807B zapewnia dobry dźwięk zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się na biwaku, a mała waga (0,492 kg) nie obciąży plecaka podczas wędrówek.

Testowałem go podczas wędrówki z namiotem i plecakiem, czyli w sytuacji, kiedy każdy gram robi różnicę. Miło było posłuchać dobrze brzmiącej muzy przy rozbijaniu obozowiska na prywatnej działce w okolicach Jeziora Solińskiego. Dłuższe testowanie głośnika pozwoliło mi również sprawdzić długość jego pracy na naładowanym akumulatorze. Producent miał rację. Przy dobrym łączu Bluetooth i nie graniu na pełen regulator głośnik „pracował” przez 12 godzin.


W pełni naładowany głośnik zapewnia do 12 godzin odtwarzania.


Na koniec odkryłem jeszcze jedną zaletę głośnika. W czasie treningu można przez niego rozmawiać – ławo jest odebrać połączenie mimo wilgotnych dłoni.


Głośnik ma wbudowany mikrofon do rozmów. Można więc z niego korzystać jak z prawdziwego zestawu głośnomówiącego.


Specyfikacja techniczna

  • wymiary: 70 x 70 x 169 mm
  • moc wyjściowa: 10 W
  • rodzaje głośników: 20-milimetrowy wysokotonowy, 45-milimetrowy średnio- i niskotonowy
  • moduł Bluetooth 5.2
  • czas pracy: 12 h

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *