Transgrancanaria / fot. Jordie Saragossa

30 marca 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 984 Views

Transgrancanaria HG 2022. Start zapisów.

20  maja  2021  roku  startują  zapisy  na  23.  edycję  jednej  z  najpopularniejszych  i  najstarszych  imprez  biegowych  –  Transgrancanaria.  Przyszłoroczną  imprezę  zaplanowano  na  weekend  4-6  marca  2022  roku.

———————————————————————————————————————————–

30.03.2021  r.

Za nami niezwykła edycja Transgrancanaria „Invictus”, którą z zachowaniem wszelkich środków reżimu sanitarnego z sukcesem zorganizowano w dniach 24-28 lutego 2021  roku. W imprezie wzięło udział prawie dwa tysiące biegaczy. Miesiąc po tegorocznej imprezie organizatorzy rozpoczęli już intensywne prace nad organizacją kolejnej edycji w 2022 roku.

Przyszłoroczna edycja Transgrancanarii została zaplanowana na weekend od 4 do 6 marca. Będzie to już 23. edycja imprezy, co stawia ją w gronie najdłużej trwających imprez biegowych. W 2022 roku Transgrancanaria skupi się na swoich najpopularniejszych dystansach: Classic, Advance, Marathon, Starter, Promo i Kids. Natomiast bieg „ 360º ” od 2022 roku będzie oddzielną imprezą, a pierwsza nowa edycja odbędzie się 24-28 listopada 2021 roku.

Znając już datę 23. edycji Transgrancanaria HG organizatorzy zaplanowali rozpoczęcie rejestracji już 20 maja. Rejestracja będzie odbywać się na stronie internetowej biegu https://www.transgrancanaria.net/ Tak jak w latach ubiegłych w pierwszym terminie rejestracji będzie obowiązywała niższa opłata startowa, tradycyjnie przewidziano też zniżki dla mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

W przyszłym roku planowana jest zmniejszona, podobna jak w 2021 roku, liczba miejsc startowych. Mniejsza liczba pakietów spowodowana jest obostrzeniami sanitarnymi, zmniejsza przepełnienie na trasach i pozwala zapewnić odpowiednie warunki organizacji.

Pomimo zmniejszenia liczby startujących Transgrancanaria 2021 cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas zawodów przeprowadzono 16-godzinną relację na żywo, która była oglądana na całym świecie przez ponad 70 000 widzów.

W najbliższych tygodniach – jeszcze przed startem zapisów 20 maja – organizatorzy będą podawać więcej informacji dotyczących nowości edycji 2022.

/opracowanie:  Andrzej  Gałązka/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *