8 września 2021 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 3161 Views

ULTRA GLIDE – nowy model butów biegowych marki Salomon

Marka Salomon zaprezentowała ULTRA GLIDE – nowy model buta biegowego przeznaczonego do biegów górskich na dłuższych dystansach.  


8.09.2021 r.

Reputacja Salomona jako marki nastawionej na wydajność jest ugruntowana w umysłach biegaczy górskich dzięki długiej historii produkcji butów dla takich gwiazd jak: Kilian Jornet, Courtney Dauwalter, Francois D’Haene i wielu innych. Nowa propozycja marki Salomon – w kontekście biegów górskich na dłuższych dystansach – to Ultra-Glide. Podstawowy cel tego modelu to zorientowanie na wydajność i trwałość. To, co ma stanowić wartość dodaną oczekiwaną przez biegaczy to nowy poziom komfortu na długich dystansach. W rezultacie powstał but, który jest przeznaczony dla szerokiego grona biegaczy – od początkujących biegaczy w terenie, którzy szukają miękkiego komfortu, po zawodników na dystansach ultradystansowych, którzy potrzebują buta, który zapewni im radość przez większą część dnia.

– Ultra-Glide wykorzystuje doświadczenie Salomona w dopasowaniu i przyczepności oraz dodaje wyjątkowo wygodną podeszwę środkową, aby stworzyć idealne połączenie precyzji i całodziennego komfortu od startu do mety, niezależnie od tego, czy jest to ultrawyścig, czy bieg na 10 km – mówi Mike Ambrose, kierownik linii produktów Salomon ds. obuwia do biegania w terenie.

Salomon Ultra Glide to nowa propozycja butów terenowych od Salomona.

  • gruba, ale lekka podeszwa, innowacyjna konstrukcja i komfortowe dopasowanie,
  • buty są niezwykle lekkie, jak na model terenowy (260g), dlatego nie obciążają nóg przy codziennych treningach,
  • cholewka wyróżnia się lekką, ale jednocześnie wytrzymałą konstrukcją, która zapewnia przewiewność jak i solidne trzymanie. A to wszystko w oparciu o technologię SensiFit™, która wraz z systemem Quicklace™ oferuje bezpieczne i precyzyjne dopasowanie.
  • siateczka 3D mesh o wyjątkowej oddychalności została wzbogacona o system wzmocnień, który poprawia trwałość i chroni stopę w momencie uderzenia o twarde elementy na szlaku.

Wyróżniającą cechą tego modelu jest nowa, zakrzywiona geometria podeszwy, która w połączeniu z pianką Energy Surge oraz 6-mm dropem zapewnia amortyzację i płynne, naturalne przetaczanie stopy. By poprawić komfort w warunkach górskich, zastosowano również folię Profeel Film, która chroni stopy przed ostrą, skalistą nawierzchnią.

Całości dopełnia wyjątkowo uniwersalna podeszwa Contagrip® MA, która sprawdzi się na większości nawierzchni, gdyż jest znana ze swojej trwałości i znakomitej przyczepności. Gwarantuje również pewność kroku zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni.

– Umieściliśmy bardziej wygodną podeszwę środkową w butach, aby zapewnić bardziej miękkie uczucie pod stopami i rzeczywiście różnica w odczuciu jest ogromna. Oferujemy znacznie bardziej miękkie uczucie niż oferują inne nasze buty do biegania w terenie, ale nadal będziecie posiadać przyczepność i ochronę przedniej części stopy, którą oczekujecie od Salomona. To wyjątkowy but, który z radością wprowadzamy na rynek. Wiemy, że zapewni to wspaniałe wrażenia z biegania w terenie dla wszystkich biegaczy terenowych –  wyjaśnia Ambrose.


Ultra-Glide będzie dostępny od września 2021 roku w kolorze Crystal Teal/Barrier Reef/Goji Berry dla mężczyzn oraz w kolorze Mecca Orange/Red Orange/Crystal Blue dla kobiet. Dodatkowe kolory pojawią się na jesieni.

/informacja prasowa/

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *