12 stycznia 2023 By POLSKIE DROGI, Slider With 3880 Views

Ultra Świr 2023 / Pogórze Rożnowskie 

W dniach 2-3 września 2023 roku odbędzie się pierwsza edycja biegu ULTRA Świr w Jamnej na Pogórzu Rożnowskim. Portal runandtravel.pl jest patronem medialnym biegu.


12.01.2023  

  • Pierwsza edycja biegu ULTRA ŚWIR odbędzie się w Jamnej na Pogórzu Rożnowskim.
  • Trasa biegu prowadzi głównie turystycznymi szlakami Jamnej i okolicy. Jamna, to piękna malownicza miejscowość położona w Gminie Zakliczyn w Powiecie Tarnowskim. Jej niezwykłość przejawia się w otaczającym krajobrazie oraz obiektach takich jak Chatka Włóczykija, Bacówka w Jamnej czy kompleks sakralny Dominikanów. Jest to doskonałe miejsce na relaks w lesie, podczas górskich wycieczek. To właśnie tu biegacze Ultra Świra będą zaczynać i kończyć swoje zmagania z trasą.
  • Bieg rozpocznie się z klimatycznej Chatki Włóczykija, gdzie umiejscowiona będzie baza zawodów. Później biegacze dołączą do żółtego szlaku, który idzie w kierunku wzniesienia Ostryż, by tam odbić na trasę idącą do Bukowca.
  • Biegacze będą przebiegać tuż obok rezerwatu DIABLE SKAŁY w Bukowcu, gdzie skała Diabeł tuż tuż przy trasie, będzie ich bacznie obserwować. Tuż przed rezerwatem przy trasie znajduje się piękny stary drewniany kościół, który był przerobiony z cerkwi, gdzie swoje schronienie znalazł tam zagrożony gatunek nietoperzy Podkowiec Mały.
  • Większa część trasy prowadzili lasami, lub ścieżkami leśnymi z kilkoma pięknymi widokami na pozostałą część Pogórza. Przed samym końcem mety, biegacze będą mogli pobiec przez serce Jamnej by po chwili dotrzeć do bazy w Chatce Włóczykija.
  • Trasa 1 Pętli wynosi niecałe 16 km, i można ją będzie pokonać albo 1 raz, albo przez 6,12 lub 24 godziny. Wygrywa ten kto najszybciej przebiegnie 1 pętlę, bądź pokona najszybciej największą ilość pętli na biegach czasowych.

Zapisy i więcej informacji o biegu na stronie: www.ultraswir.pl 
 


 Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *