11 kwietnia 2024 By GÓRY & ULTRA, RUNSTYLE With 469 Views

Wielki finał Golden Trail World Series 2024 odbędzie się w Szwajcarii

Wielki finał Golden Trail World Series 2024 odbędzie się w regionie Ascona-Locarno w Szwajcarii w dniach 17–20 października 2024 r.


11.04.2024

Oficjalnie ogłoszono że, szwajcarski region Ascona-Locarno będzie gospodarzem wielkiego finału Golden Trail World Series 2024. W alpejskiej scenerii, pomiędzy jeziorem Maggiore a podnóżem góry Basodino, najlepsi biegacze przełajowi na świecie spotkają się w dniach 17–20 października, aby rozstrzygnąć, kto zostanie mistrzem GTWS 2024.

„Po wybraniu tras wyspiarskich lub przybrzeżnych w ostatnich czterech latach, chcieliśmy wrócić do Alp i ich zapierających dech w piersiach krajobrazów” – wyjaśnia Grégory Vollet, dyrektor serii Golden Trail. „Szczególnie przyciągnął nas region Ascona-Locarno, który naszym zdaniem ukazuje istotę biegania w terenie. Outdoorowe aktywności są częścią DNA tego regionu. Krajobrazy są wspaniałe, a trasy szczególnie dobrze nadają się do zorganizowania Wielkiego Finału w 2024 roku. Ściśle współpracowaliśmy z Associazione Scenic Trail i lokalnymi mieszkańcami, aby stworzyć kilka innowacyjnych tras w formacie, który wprowadziliśmy podczas zeszłorocznego Wielkiego Finału we Włoszech”.

La dolce vita!

Położony w południowej Szwajcarii, pomiędzy górskim jeziorem, bujnymi zielonymi łąkami i majestatycznymi górami, region Ascona-Locarno jest bogaty w różnorodne krajobrazy. W ciągu zaledwie kilku kilometrów zmienia się od palm nad jeziorem do lodowca Bàsodino, największego lodowca w Tessin.

Więcej informacji o regionie znajdziesz >>TU 

Wielki Finał

Podobnie jak w roku ubiegłym wielki finał będzie składał się z 4 biegów, gdzie w ciągu 4 dni odbędzie się prolog mężczyzn i kobiet, następnie finał mężczyzn i kobiet.

  • Trasa prologu będzie miała 7 km i 400 m przewyższenia.
  • Bieg finałowy  to 23,5 km i 1400 m przewyższenia.

Biegacze nie biorący udziału w Wielkim Finale GTWS będą mogli wziąć udział w biegu w kategorii Open. Zapisy wystartują 1 maja 2024.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *