1 czerwca 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1133 Views

WMTRC 2023 SHORT TRAIL: Kto jest faworytem?

W dniach 6 – 10 czerwca 2023 roku w sercu Alp w Tyrolu w Austrii odbędą się Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Przełajowych Innsbruck-Stubai 2023 (World Mountain and Trail Running Championship). Kto jest faworytem na dystansie SHORT TRAIL?


1.06.2023 r.

8 czerwca 2023 roku w ramach Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Przełajowych Innsbruck-Stubai 2023 odbędzie się rywalizacja na dystansie Short Trail. Start na dystansie 45,2 km / -+3,132 m / -2,719 m) zaplanowano na godz. 9.00.

Polacy startujący na dystansie Short Trail:

 • Krzysztof Bodurka 2267
 • Rafał Matuszczak 2268
 • Michał Rajca 2269
 • Andrzej Witek 2270
 • Martyna Młynarczyk 2271

Faworyci wśród mężczyzn

 • Wśród wszystkich startujących mężczyzn aż 14 biegaczy ma ITRA Performance Index powyżej 900.
 • Podobnie jak na poprzednich Mistrzostwach Świata, tak i w tym roku faworytem wyścigu jest Brytyjczyk Jonathan ALBON z ITRA Performance Index na poziomie 938. Albon to Mistrz Świata Trail 2019 i brązowy medalista podczas inauguracyjnych Mistrzostw Świata w Short Trail w Tajlandii.
 • Wyścig uświetni start Włocha Davide MAGNINI, drugiego w rankingu z 925 ITRA Performance Index, który jest specjalistą od stromych terenów i formatu Short Trail.
 • Walka będzie zacięta, ponieważ na dystansie Short Trail pojawi się również Mistrz świata w short trail Stian ANGERMUND (916 ITRA PI), który bez względu na wszystko będzie bronił tytułu.
 • W pierwszej piętnastce najszybszych biegaczy na świecie, Włosi mają czterech mocnych zawodników: Davide MAGNINI (925 ITRA PI), Cristian MINOGGIO (911 ITRA PI), Luca DEL PERO (903 ITRA PI) i Francesco PUPPI (899 ITRA PI), wicemistrz Mistrzostw Świata w Short Trail.

 • Równie liczną reprezentację mają Francuzi: czterech zawodników w pierwszej piętnastce najlepszych biegaczy na świecie. Są to: specjalista od biegów na orientację Frédéric TRANCHAND (912 (ITRA PI), Thomas CARDIN (908), Thibault BARRONIAN (904 ITRA PI) i Loïc ROBERT (904 ITRA PI).
 • Na austriackich trasach nie możemy zapomnieć o Szwedzie Petterze ENGDAHLU z astronomicznym wskaźnikiem ITRA Performance Index na poziomie 923. Mocny jest również Amerykanin Setha RUHLINGA (905 ITRA PI).
 • Dwudziestu trzech innych zawodników znajduje się w rankingach ze wskaźnikami ITRA Performance Indices powyżej 870. Trzeba mieć oko na: Andrzeja WITKA (890 ITRA PI), Chińczyka Juwei ZI (884 ITRA PI) i Austriaka Hansa-Petera INNERHOFER (876 ITRA PI).
 • Patrząc na mężczyzn, średni wskaźnik wydajności ITRA dla pierwszej piątki wynosi 922,8, a dla pierwszej dziesiątki wynosi 914.6. Poziom wyników wśród mężczyzn jest bezprecedensowy.

Faworytki wśród kobiet

 • Wielką faworytką Mistrzostw Świata Short Trail jest Toni MCCANN z RPA ze wskaźnikiem ITRA wynoszącym 781.
 • Za nią plasuje się bardzo wąskie grono zawodniczek o niemal podobnych umiejętnościach, w tym Amerykanka Brittany CHARBONEAU (771 ITRA PI), Hiszpanka Nuria GIL (770 ITRA PI) i Nowozelandka Caitlin FIELDER (768 ITRA PI).

 • Wśród najszybszych zawodniczek świata, Mauretanię reprezentować będzie niesamowicie niezwykle szybka Marie PERRIER (758 ITRA PI). Na liście startowej jest również Brytyjka Eleanor DAVIS (756 ITRA PI), ósma podczas inauguracyjnych Mistrzostw Świata w Short Trail i 3. w rywalizacji drużynowej.
 • Czeszka Barbora MACUROVA (745 ITRA PI) zajęła 2. miejsce, a Szwedka Emilia BRANGEFÄLT (751 ITRA PI) 3. miejsce w inauguracyjnych Mistrzostwach Świata Short Trail. Obie będą będą chciały stanąć na podium w tym roku.
 • Również wśród kobiet poziom jest wysoki – wiele z nich ma PI między 730 a 750 (ITRA PI).

Rywalizacja drużynowa mężczyzn

Ubiegłorocznymi Drużynowymi Mistrzami Świata Short Trail zostali Włosi, a za nimi uplasowali się Francuzi i Brytyjczycy. Jeśli spojrzymy na ITRA Performance Index dla wszystkich sportowców, znajdziemy dokładnie ten sam ranking, z Włochami na czele, za nimi Francuzami, a następnie Brytyjczykami. Włosi na prowadzeniu, za nimi Francuzi, a następnie Brytyjczycy. Czy nastąpią jakieś zmiany? A może a może tegoroczne zawody potwierdzą dominację Włoch w dyscyplinie Short Trail? Przewidywania obejmują również obecność Amerykanów na czwartym miejscu, a za nimi odpowiednio Hiszpanów i Chińczyków. Miejsce na podium jest realną możliwością dla każdej z tych drużyn.


Rywalizacja drużynowa kobiet

W kategorii kobiet pierwszymi Mistrzyniami Świata Short Trail zostały Hiszpanki, drugie miejsce zajęły Amerykanki, a trzecie Brytyjki. W tym roku przewiduje się, że Hiszpanki będą zdecydowanymi faworytkami Drużynowych Mistrzostw Świata Short Trail.

Całą listę startową Short Trail znajdziesz w linku: TU 


Przeczytaj również:

Zdjęcie „otwarciowe”: © WMTRC 2023 / Roast Media


Jesteś naszym Czytelnikiem?

Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *