4 marca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2356 Views

Bieg KV El Gigante rozpoczął Transgrancanaria 2022

3 marca 2022 o godz. 16:00 startem nowego biegu KV El Gigante rozpoczęła się Transgrancanaria HG 2022. W tym roku ta hiszpańska impreza obchodzi swoje 20-lecie.

3.03.2022 r.

Nowym biegiem, który rozpoczął Transgrancanaria HG jest KV El Gigante. Bieg odbywa się na dystansie 5,7 km i ma 1130 m+ przewyższenia. Jest częścią Pucharu Wysp Kanaryjskich w biegach typu Vertical. W pierwszej edycji biegu wzięło udział 103 uczestników. Zawodnicy startowali w odstępach co 20 sekund, aby zapewnić bezpieczeństwo na trasie.

Foto Jordi Saragossa

foto Jordi Saragossa

Pierwsze miejsce na męskim podium KV El Gigante zajął Brytyjczyk Chris Richards (00:39:05), drugi był hiszpański zawodnik z Castellón, Ricardo Cherta (00:41:33). Trzecie miejsce na podium zajął Francuz Yoann Stuck, który wbiegł na metę z czasem 00:42:48.

Chris Richards / foto Jordi Saragossa

W kategorii kobiet pierwsze miejsce na podium verticala zajęła Gisela Carrión (00:48:50), za nią przybiegła brytyjska zawodniczka Georgia Tindley (00:49:40), a na trzecim miejscu znalazła się Francuzka Mélina Clerc-Grosjean (00:53:23)

Gisela Carrión / foto Carlos Diaz

Puchar Wysp Kanaryjskich w Verticalu
Po zakończeniu KV El Gigante liderami Pucharu są kanaryjscy biegacze Lara Padrón i Javi Fernández. Lara na mecie miała czas 00:53:23, Javi jako najszybszy wyspiarz osiągnął czas 00:43:24