4 stycznia 2021 By LUDZIE, RUNSTYLE, Slider With 2929 Views

Buff The North Face Team Poland – nowy team na polskiej mapie biegowej

4 stycznia 2021 roku oficjalnie ogłoszono powstanie nowego teamu na polskiej mapie biegowej – Buff The North Face Team Poland, w barwach którego ścigać będzie się sześcioro świetnych zawodników.

——————————————————————————————————————————-

4.01.2021 r.

 

Buff The North Face Team Poland to nowy team na polskiej scenie biegowej, którego powstanie oficjalnie ogłoszono 4 stycznia 2021 roku.  W barwach teamu ścigać będzie się sześcioro świetnych zawodników – Magdalena Kozielska, Paulina Tracz, Monika Węgrzyn, Marcin Kubica, Michał Dudczak oraz Marcin Rzeszótko. Marcin Świerc pozostaje zawodnikiem Pro Buff Team.

O to jak narodził się pomysł na współpracę marek Buff oraz The North Face i wspólne wspieranie biegaczy, zapytaliśmy Radka Kasprzaka z Buff Poland. – Pomysł kiełkował od kilku miesięcy i podsycany był chęcią zmian. Zmian dających nową jakość, energię i ożywienie. Tak zresztą było trzy lata temu, kiedy powstał Buff team. Obserwowaliśmy polski rynek i analizowaliśmy sytuację, z kim moglibyśmy podjąć współpracę. Nie szukaliśmy partnera na siłę. Od samego początku lista była bardzo wąska. Wiadomo było, że przyszły sponsor teamu musi być liderem. Chcieliśmy współpracować bezpośrednio z reprezentantem marki w naszym kraju, bo to ułatwia i usprawnia komunikację i podejmowanie decyzji. Nasz pomysł przedstawiliśmy Dorocie Racinowskiej z The North Face w … samolocie do Monachium na targi ISPO 2020, a że od razu mówiliśmy wspólnym językiem, dziś mamy efekt tej rozmowy w postaci nowego biegowego teamu. Rozmowy trwały kilka tygodni. Bardzo ważną rolę odegrali sami zawodnicy, bo to finalnie oni podjęli decyzję. Nic o nich bez nich – mówi Radek Kasprzak.

Na pytanie, jak będzie wyglądała współpraca pomiędzy obiema markami w ramach teamu, Radek Kasprzak odpowiada, że bezproblemowo. – Zmienia się nazwa teamu, bo w tej chwili Buff i TNF to równorzędni sponsorzy tej ekipy. Będziemy prowadzić wspólne inicjatywy biegowe i marketingowe – wyjaśnia.
Obie marki będą wspierać zespół biegaczy w sposób komplementarny. – Podział „obowiązków” nastąpił bardzo szybko. Buff to specjalista od głowy i szyi i to jest nasza działka. TNF ubierze zawodników w buty, odzież i pozostały ekwipunek niezbędny do biegania. Zawodnicy mają zabezpieczony także budżet finansowy, wspierający ich działalność sportową.

Plany startowe team ma ambitne, z reszta jak zawsze. – Kalendarz startowy mamy gotowy i wkrótce będziemy go prezentować. Oby w 2021 było dane nam ścigać się tak jak kiedyś. W planach najmocniejsze biegi zagraniczne. W Polsce także pojawimy się na najmocniejszych imprezach. Dziś mogę powiedzieć, że cały team spotkacie na Tatra Sky Marathon 2021 – mówi Radek Kasprzak.

Marcin Świerc pozostaje w globalnym PRO TEAM BUFF. Nie oznacza to jednak końca współpracy na poziomie polskim, lokalnym. – Marcin jest częścią międzynarodowego PRO TEAM BUFF i jest wspierany na poziomie międzynarodowym. Komunikację Marcina będziemy prowadzić oddzielnie. Marcin nie zniknie z polskiego poziomu jeszcze bardzo długo, a jeżeli to nastąpi, to tylko w przypadku, kiedy on o tym zadecyduje i to w każdym, także sportowym wymiarze – podsumowuje Radek Kasprzak.

Tekst: Monika Bartnik   / Zdjęcie: Kuba Witos

1 Responses

  1. Minął rok i zespół przestał istnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *