Dolomiti Extreme Trail jak dojechać na bieg

15 marca 2021 By MIEJSCA, RUNSTYLE, Slider With 4258 Views

Dolomiti Extreme Trail – jak dojechać na bieg do Forno di Zoldo?

Forno di Zoldo to miejscowość w Dolinie Val di Zoldo, będąca bazą biegu Dolomiti Extreme Trail. Jeżeli planujesz start w tegorocznej edycji imprezy, sprawdź jak dojechać na bieg.

————————————————————————————————————————————

15.03.2021  r.

„Ekstremalnie trudny i ekstremalnie piękny!”. To najczęstsza opinia polskich biegaczy o Dolomiti Extreme Trail. Jeżeli i wy macie ochotę przekonać się o jego ekstremalności, zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2021 roku. Zapisy wystartowały 1 marca. Szczegółowe informacje o poszczególnych dystansach znajdziecie >>>  TU. Poniżej  znajdziecie  praktyczne  wskazówki,  jak  dojechać  na  bieg.

Jak dolecieć na bieg DXT samolotem?

Najbliższe lotniska zlokalizowane są w Wenecji oraz w Treviso. Organizatorzy – po wcześniejszej rezerwacji – zapewniają transfer z lotniska do Forno di Zoldo.

 • Jak zarezerwować bezpośredni transfer z lotniska do hotelu i z powrotem?
  Usługa ZOLDOBUS dostępna jest dla biegaczy startujących w Dolimiti Extreme Trail po wcześniejszej rejestracji. Wyślij rezerwację na adres info@zoldobus.it z następującymi informacjami:  Imię i nazwisko / Lotnisko przylotu i / lub wylotu / czas przylotu i odlotu
  Koszt: 30 € (w jedną stronę – lotnisko-Val di Zoldo) do zapłaty w momencie rezerwacji przez PayPal lub przelew bankowy.
 • Informacje możesz również uzyskać pod numerem telefonu: +39348 6700786
 • Szczegółowy harmonogram odjazdów busa z lotniska i na lotnisko znajdziesz w linku >>kliknij> Transfer z lotniska

Jak dojechać na bieg samochodem?

 • Od południa (Rzym-Bolonia… ) lub od zachodu (Francja-Hiszpania-Turyn-Mediolan…)
  Autostradą A4 (Mediolan-Wenecja), a następnie autostradą A27 (Wenecja-Belluno) do końca autostrady; potem drogą SS51 Alemagna aż do Longarone (7 km), gdzie należy skręcić w lewo w kierunku Forno di Zoldo (16 km).
 • Od wschodu (Friuli VG-Słowenia-Chorwacja)
  Autostradą A4 (Triest-Wenecja) i autostradą A28 (Portogruaro-Conegliano) do Conegliano, a następnie autostradą A27 (Wenecja-Belluno) do końca autostrady; potem drogą SS 51 Alemagna aż do Longarone (7 km); gdzie należy skręcić w lewo w kierunku Forno di Zoldo. (16 km).
 • Od północy (Austria-Niemcy-Bolzano …)
  Autostradą A22 (Autostrada del Brennero) w kierunku południowym, zjazd Bressanone, następnie należy kierować się na Dobbiaco. W San Lorenzo di Sebato (24 km) należy skręcić w prawo w kierunku Val Badia i kierować się na Selva di Cadore – Forno di Zoldo (48 km).

Jak dojechać na bieg pociągiem?

Połączenia kolejowe nie są zbyt wygodne. Jeżeli ktoś jednak chciałby dostać się do Forno di Zoldo pociągiem, należy sprawdzić połączenia na stronie Trenitalia (Włoskie Linie Kolejowe) www.trenitalia.it. Głównym połączeniem jest trasa Wenecja-Calalzo do Longarone. Stamtąd kursują autobusy do Forno di Zoldo (16 km). Szczegóły połączeń autobusowych można znaleźć na stronie www.dolomitibus.it.

Osoby przyjeżdżające pociągiem do Longarone mogą skorzystać z usług firmy transportowej, aby dostać się do Forno di Zoldo (na życzenie tylko w dniach 9, 10 czerwca 2021). +39 0437 789145 +39 0437 787349  mail:evento@dolomititrailrunning.com

———————————————————————————————————————–

Dolomiti Extreme Trail 2021 | Włochy

Dolomiti Extreme Trail - bieg ultra we Włoszech

Dolomiti Extreme Trail / fot. materiały organizatora

„Ekstremalnie trudny i ekstremalnie piękny!”. To najczęstsza opinia polskich biegaczy o Dolomiti Extreme Trail. Jeżeli i wy macie ochotę przekonać się o jego ekstremalności, zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2021 roku. Zapisy wystartowały 1 marca.

 • Szczegółowe informacje o poszczególnych dystansach znajdziecie >>> TU
 • Wywiad z organizatorami DXT przeczytacie >>>TU
 • Wywiad z Martą Wentą, która zajęła 1. miejsce wśród kobiet na 103 km DXT 2017 r.>>>TU
 • Dolomiti Extreme Trail – jak dojechać na bieg do Forno di Zoldo?>>>TU
 • Wybierasz się na bieg Dolomiti Extreme Trail? Odwiedź po biegu wioski w Dolinie Val di Zoldo!>>>TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *