15 września 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1017 Views

Katarzyna Bernat:  Ultra Kotlina 80 km [wskazówki przed startem]

“UltraKotlina 80 to przyjemna trasa na pierwsze ultra. Jest dość biegowa, po dobrym podłożu, a piękne widoki są w gratisie.” Swoim doświadczeniem ze startu dzieli się Katarzyna Bernat, która w 2022 r. zajęła 1. miejsce wśród kobiet na dystansie 80 km.


15.09.2023 r.

Czym wyróżnia się trasa Ultra Kotlina 80?

Katarzyna Bernat: Ta trasa to dla mnie ciekawe i urokliwe miejsca z widokiem na Karkonosze.


Planujesz start w UltraKtolina? Zapoznaj się z prezentacją wszystkich dystansów imprezy, która odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 r.


Co może na niej sprawić trudność? Na co trzeba być przygotowanym?

Katarzyna Bernat: Dla mnie największą trudnością była końcówka trasy, czyli tor saneczkowy i zbieg na wysokości wodospadu Kamieńczyk. Trudność ta wynikała z podłoża (kamienie, gałęzie przy dużym nachyleniu terenu ). Ten odcinek pokonuje się na już zmęczonych nogach.

Co dla Ciebie było największym wyzwaniem?

Katarzyna Bernat: Największym wyzwaniem jest dystans:)

Czym urzekła cię trasa? Co Ci się najbardziej podobało?

Katarzyna Bernat: Oj, trasa mi się bardzo podobała, szczególnie dla tego, że w wielu miejscach byłam po raz pierwszy i zaskoczyły mnie swoim klimatem: szczególnie „Perła Zachodu”, Łysa Góra i Góra szybowcowa ze swym wspaniałym widokiem na Karkonosze.

Plecak, kije, zegarek, buty… jakie wyposażenie zabrać na trasę? Co się na pewno przyda?

Katarzyna Bernat: Na dystans 80 km na pewno przydadzą się te wszystkie akcesoria. Biegam z plecakiem Kelenji 25L i daje radę. Lubię mieć ze sobą izotonik w bukłaku na plecach, wodę uzupełniam na punktach do softflaska i zabieram ze sobą. Przydaje się jakiś woreczek do zabrania z punktu np. banana i zjedzenia go na łagodnym podejściu. Ze sobą zawsze zabieram żele energetyczna, a ostatnio chętnie sięgam po mleczko skondensowane w tubce – smaczne i kaloryczne:) no i tanie. 

Kijków nie używam, ale jak ktoś lubi, to się przydadzą. Zegarek z wgraną trasą to taki zawór bezpieczeństwa, że nie zgubimy trasy – mimo że jest dobrze oznaczona, to zdarza się, że jakieś rozwidlenie można przeoczyć. 

Buty muszą być przede wszystkim wygodne i z zapasem po długości. Na jesienne bieganie dobrze sprawdzają się rękawki – lubię je za to, że mogę swobodnie i bez problemu je podciągnąć kiedy robi się chłodniej, lub zsunąć kiedy czuję chłodek:)

Komu polecasz start w Ultra Kotlina 80?

Katarzyna Bernat: UK80 to przyjemna trasa na pierwsze ultra – jest dość biegowa, po dobrym podłożu, a piękne widoki są w gratisie. Tym, którzy tu startują po raz pierwszy i nie tylko, życzę udanej przygody .. cieszcie się tym biegiem, a będziecie mieć wspaniałe wspomnienia. Powodzenia!


Przeczytaj również:


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *