6 listopada 2019 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1929 Views

Mistrzostwa Świata WMRA  (World Mountain Running Association) w 2020 roku odbędą się w ramach Haría Extreme Lanzarote.

Na kilka dni przed startem tegorocznej 9. edycji Haría Extreme Lanzarote, która odbędzie się w dniach 14-17 listopada 2019 r., ogłoszono informację, że w ramach Haría Extreme Lanzarote 2020 odbędą się Mistrzostwa Świata WMRA  (World Mountain Running Association – Światowego Związku Biegów Górskich).

Kilka dni przed startem tegorocznej 9. edycji Haría Extreme Lanzarote – biegu zaliczanego do Spain Ultra Cup – ogłoszono informację, że w ramach Haría Extreme Lanzarote 2020 odbędą się Mistrzostwa Świata WMRA (World Mountain Running Association – Światowego Związku Biegów Górskich). Informację oficjalnie przekazał Jonathan Wyat, prezydent WMRA podczas spotkania odbywającego się w Jameos del Aqua na wyspie Lanzarote.

Jonathan Wyat, prezydent WMRA

W wydarzeniu wziął także udział dyrektor generalny ds. sportu władz Wysp Kanaryjskich, Manolo López, doradca sportowy Cabildo de Lanzarote, Francisco Aparicio, burmistrz Harii, Alfredo Villalba i Sergio Garasa jako członek WMRA.

Mistrzostwa Świata odbędą się na 44-kilometrowej trasie, którą znamy z lat poprzednich. Do tego w ramach MŚ odbędą się zawody juniorów na dystansie 6 km oraz 10 km Vertical.

Jonathan Wyat, który ma w swoim dorobku siedem tytułów mistrzowskich w biegach górskich, podkreślił walory tras na wyspie i przypomniał, że Mistrzostwa Świata odbędą się po raz pierwszy w Hiszpanii. Uznano to za wyróżnienie zarówno dla Wysp Kanaryjskich, jak i dla organizatorów biegu.

Burmistrz Alfredo Villaba skomentował: Nadal w to nie wierzymy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zorganizować to wydarzenie. Jesteśmy małą gminą, ale mamy wielkie wsparcie od instytucji i mieszkańców, tak by zorganizować najlepsze Mistrzostwa Świata. Chciałbym podziękować też wszystkim, którzy w ciągu dziewięciu lat przyczynili się do rozwoju biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *