7 czerwca 2024 By Slider, TRAVEL With 648 Views

Planujesz start w Ultra-Trail Guara Somontano w Hiszpanii? Sprawdź, jak dojechać i gdzie nocować.

Somontano to okręg leżący w północno-wschodniej Hiszpanii, w Aragonii w prowincji Huesca. To właśnie tam już od 2029 roku organizowany jest bieg Ultra-Trail Guara Somontano. Planujesz start? Sprawdź, jak dojechać i gdzie nocować!


7.06.2024 r.

Somontano to okręg leżący w północno-wschodniej Hiszpanii, w Aragonii w prowincji Huesca. Tereny te znane są z winnic, wina własnej apelacji, a także zróżnicowanego i atrakcyjnego krajobrazu. Somontano to winnice, gaje oliwne na wzgórzach, łagodne góry oraz strome klify Sierra de Guara, wąwozy i skaliste szczyty. W takich okolicach od 2009 roku odbywa się UTGS, czyli Ultra-Trail Guara Somontano.

W dniach 28-29 września 2024 roku w Hiszpanii (Aragonia) odbędzie się 15. edycja (UTGS) Ultra-Trail Guara Somontano. W ramach imprezy biegacze mają do wyboru cztery dystanse: 17 km, 30 km, 50 km oraz 102 km. O tegorocznej edycji biegu przeczytasz na Runandtravel.pl.


Jak dojechać na bieg Ultra-Trail Guara Somontano w Hiszpanii?

  • Samochodem. Należy jechać autostradą A-22 (Huesca – Leida), z której jest kilka opcji zjazdu do Guara Somontano.
  • Autobusem. Najbliższy dworzec autobusowi to Barbastro. 
  • Pociągiem. Najbliższe stacje to Huesca (50 km) oraz Leica (90 km).
  • Samolotem. Najbliższe lotnisko to Saragossa (125 km), Leida (90 km) i Barcelona (245 km).
  • Jeśli przyjeżdżasz pociągiem lub samolotem musisz podróżować z Alquezar wynajętym pojazdem lub taksówką. Sprawdź szczegóły w linku >>> https://turismosomontano.es/en/organiza-tu-viaje/como-llegar

Gdzie nocować podczas biegu?

Somontano ma szeroką ofertę zakwaterowania, na którą składa się około 3500 łóżek począwszy od hoteli, pensjonatów, schronisk, apartamentów wakacyjnych aż po schroniska młodzieżowe i pola kempingowe. Sprawdź szczegóły w linku >>> https://turismosomontano.es/es/organiza-tu-viaje/donde-dormir 


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *