1 maja 2018 By Europa, Slider With 7202 Views

Purcari Wine Run 2018

2 września 2018 roku w najstarszej winnicy w Mołdawii – Chateau Purcari – odbędzie się kolejna edycja biegu na dystansie 10 km – Purcari Wine Run. Trasa biegu poprowadzona jest oczywiście na terenach winnicy, a punkty odżywcze – rozmieszczone co 2 km – witać będą biegaczy, nie tylko owocami i wodą, ale i… mołdawskim winem.

Purcari to mołdawska wieś pięknie położona w dolinie Dniestru, w pobliżu granicy z Ukrainą, zaledwie 30 km od Morza Czarnego i 120 km od stolicy Mołdawii – Kiszyniowa. Właśnie w takiej lokalizacji położona jest najstarsza mołdawska winnica Chateau Purcari, która eksportuje wina do 26 krajów. O klasie win produkowanych w Chateau Purcari świadczą nagrody przyznawane nieprzerwanie od połowy XIX wieku.

W tak niezwykłej, malowniczej scenerii, 2 września 2018 roku, odbędzie się Pucari Wine Run – 10-km bieg po terenach winnicy. Niech was nie zmyli dystans 10 km, bo to może być naprawdę długi bieg – co 2 km ustawione będą punkty żywieniowe, na których witać biegaczy będą nie tylko owocami i wodą, ale i… mołdawskim winem. Każdy z punktów odżywczych nazwany będzie od gatunku wina: Sauvignon, Chardonnay, Pinot Grigio, Rose. Na mecie – za dodatkową opłatą – będzie przygotowana degustacja win i lokalnych potraw.

Purcari Wine Run / fot. materiały organizatora

Purcari Wine Run / fot. materiały organizatora

Start: 2 września 2018 r. / 10:00 /Chateau Purcari
Dystans: 10 km
Limit czasu: 1 h 30 min
Opłata startowa:
bieg – 300 MDL (lej mołdawski) – ok. 15 €
bieg + degustacja na mecie – 600 MDL – ok. 30 €

Jako, że w Purcari jest minimalna ilość miejsc noclegowych organizatorzy zapewniają w dniu biegu przejazd z Kiszyniowa autokarem.

Rejestracja zostanie ogłoszona wkrótce.

Purcari Wine Run / fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *