4 lipca 2017 By GÓRY & ULTRA, LUDZIE With 2863 Views

Strategia jest prosta – dać z siebie wszystko i ukończyć. Rozmowa z Natalią Haczyk przed Ultra Sierra Nevada

100 km. Tyle pokona Natalia Haczyk podczas Ultra Sierra Nevada, imprezy biegowej, która odbędzie się w dniach 14-15 lipca 2017 r. w Andaluzji w Hiszpanii. Zapraszamy na krótką rozmowę z Natalią przed biegiem.


100 km. 6.060 m+ / 4.590 m- przewyższeń. 15 lipca punktualnie o godzinie 0:00 wyruszysz na trasę Ultra Sierra Nevada. Skąd pomysł, aby wystartować właśnie w Ultra Sierra Nevada? Czy będziesz biegła tam po raz pierwszy?
Od dwóch lat razem mężem startowaliśmy w Andorze. W ubiegłym roku podczas startu w Marato del Cims słyszałam rozmowę biegaczy. Opowiadali o biegu w Andaluzji. Oboje z mężem lubimy podróżować. Postanowiliśmy odwiedzić nowe dla nas tereny i poznać niezbadane dotąd góry.

Natalia Haczyk i Jarosław Haczyk

Natalia Haczyk i Jarosław Haczyk

Jak długo przygotowywałaś się do biegu?
U mnie przygotowania do biegu nie przebiegały tak jak powinny. W ubiegłym roku miałam wypadek na nartach (startuję też w biegach narciarskich). Kontuzja powypadkowa nie pozwoliła mi szybko wrócić do treningów. Nie przepracowałam zimy. Jednak ostatnie starty kontrolne pokazały, że jestem w lepszej formie niż sądziłam.

Czy planujesz aklimatyzację na miejscu?
Będziemy w Granadzie kilka dni przed startem. planujemy trening na końcowym odcinku trasy. Nie zdążymy poznać całości gdyż regeneracja przed biegiem jest priorytetem. Natomiast lubię znać końcówkę. To zawsze pomaga podczas zawodów.

Bieg Ultra Sierra Nevada prowadzony jest szlakami z Granady – przez Sierra Nevada Natural Park – aż do ośrodka narciarskiego Pradollano, którego ukoronowaniem jest Veleta’s Peak. Czy to zupełnie nowa dla Ciebie trasa czy też miałaś/eś okazję, przynajmniej częściowo, ją poznać?
Nigdy nie byłam w Andaluzji. Będzie to moje pierwsze spotkanie z tym regionem Hiszpanii oraz z Sierra Nevada.

Natalia Haczyk / fot. archiwum prywatne
Jaką masz strategię na bieg? Jakich trudności spodziewasz się na trasie? W jakim czasie planujesz bieg ukończyć?
Strategia jest prosta – dać z siebie wszystko i ukończyć. Największym problemem dla wszystkich startujących będzie bez wątpienia wysoka temperatura. Dlatego będę się starać w miarę szybko i sprawnie pokonać tę część trasy, która przypadnie na noc i poranek. Z opowieści uczestników wiem, że nawet Hiszpanie tam mdleją. Dlatego należy rozsądnie zacząć. Tak, aby się nie wykończyć i mieć zapas energii, a jednocześnie nie biec zbyt wolno. Na szczęście posiadam doświadczenie w bieganiu w upałach. W Andorze też było gorąco.

Czy ultra to Twój ulubiony dystans? Asfalt czy teren?
Uwielbiam biegi ultra. Tak naprawdę rozkręcam się dopiero po 20 km. Zdecydowanie wolę teren. Nie biegam długich dystansów po asfalcie.

Czy to Twój wyjazd to połączenie run & travel? Czy masz w planach zwiedzanie?
Wyjazdy na biegi zagraniczne zawsze łączymy ze zwiedzaniem. Tak też planujemy w tym roku. Wylot mamy 7 lipca do Malagi. Dwa tygodnie pobytu w Andaluzji połączone z bieganiem to dobry pomysł na urlop.

Natalię Haczyk wspiera marka Brubeck i Soki Dziki z Natury.

W dniach 14-15 lipca 2017 r. odbędzie się kolejna edycja imprezy Ultra Sierra Nevada w Andaluzji w Hiszpanii, w ramach której biegacze mają do wyboru biegi na dystansach: 6 km, 40 km, 62 km i 100 km. Więcej o imprezie przeczytacie na naszej stronie >>> TU

  • Zapraszamy również na stronę biegu >>> TU
  • Zapraszamy na fan page biegu na Facebooku >>> TU
  • Zapraszamy na profil biegu na Instagramie >>> TU
  • Zapraszamy na profil biegu na Twitterze >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *