14 maja 2018 By POLSKIE DROGI, Slider With 4210 Views

Supraski Maraton Leśny 2018

16 września 2018 w Supraślu odbędzie się pierwsza edycja Supraskiego Maratonu Leśnego. To urokliwe miasteczko będzie gościć uczestników jedynego podlaskiego biegu rozgrywanego na dystansie 42 km.

Jak informują organizatorzy, Supraski Maraton Leśny nie są to zawody, w których można będzie pobić swój życiowy rekord. Nie będzie też radiowej muzyki ani wszechobecnych reklam. Zobaczymy za to dużo lasów, pól oraz wiosek, w których zatrzymał się czas. Pokonując kilometry na Grobli ujrzymy piękno rzeki Supraśl. Biegacze będą mogli podziwiać aż trzy rezerwaty przyrody, galerię rzeźb zlokalizowaną w samym środku puszczy a nawet przebiegną przez osadę o nazwie……Kondycja!

Po zawodach organizatorzy zadbają o odpowiednią regenerację. Będzie muzyka na żywo, wspólny piknik, podczas którego będzie można skosztować lokalnych specjałów (także w wersji vege oraz vegan) oraz nawodnić się za pomocą płynów w wersji dla dorosłych oraz dla tych. którzy jeszcze będą musieli na to trochę poczekać.

  • Termin: 16.09.2018 r.
  • Dystans: ok. 42 km
  • Start: godz. 9:00 (depozyt czynny od godz. 8:15; zbiórka na mecie godz. 8:45)
  • Miejsce startu i mety: Bulwary nad rzeką Supraśl w Supraślu
  • Zamknięcie mety: godz. 16:00 (limit 7 h)

fot. materiały prasowe organizatora

  • Przewyższenie: ok. 350 m
  • Punkty żywieniowe: 3 punkty: – Leśna Galeria Rzeźb (7,5 km) – okolice Nowosiółek (21,5 km) – Cieliczanka (31 km)
  • Trasa: Supraśl – Rezerwat Krzemienne Góry – Turo – Łaźnie – Bobkowy Hrud – Kondycja – Nowosiółki – Cieliczanka – Rezerwat Las Cieliczański – Rezerwat Krasne – Supraśl.

Limit miejsc: 300
Termin zapisów: Zapisy startują 18 maja 2018 r. Link do zapisów >>> TU.   Zawodnik powinien uiścić opłatę startową do 5 dni od momentu zapisania się. Brak wpłaty spowoduje wykreślenie z listy zawodników.
Opłata startowa: 110 zł – do 15.07.2018 r. / 130 zł – do 06.09.2018 r.
Koszulka bawełniana – 55 zł
Koszulka techniczna – 75 zł

Zapraszamy na fan page Supraskiego Maratonu Leśnego >>> TU

Organizatorem imprezy jest Fundacja Tworzywa, a współorganizatorami Gmina Supraśl i Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *