28 listopada 2023 By POLSKIE DROGI With 561 Views

CITY TRAIL: pierwszy śnieg tej jesieni

Biegacze zimy się nie boją! Taki wniosek płynie z weekendowych zawodów pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.W biegach w Olsztynie i Trójmieście wzięło udział ponad 850 uczestników, w tym 249 w biegach dziecięco-młodzieżowych. 


28.11.2024

Olsztyn: jeszcze jesień czy już zima?

Warunki podczas sobotnich zawodów nad Jeziorem Długim w Olsztynie były dość wymagające – mieszanka błota i śniegu skutecznie spowalniała, ale jak relacjonują zawodnicy – bywało trudniej, a pogoda uatrakcyjniła rywalizację. Na mecie biegu głównego zameldowały się 244 osoby. Zwycięstwo odniósł Wiktor Kujawa,który 5 km pokonał w czasie 17:25. Jako drugi na mecie zameldował się Aliaksandr Sanko (17;26), a trzeci byłDamian Błaut (17:39).

Wśród kobiet zwyciężyła Sviatlana Sanko, z czasem 20:09. Drugie miejsce wywalczyła Monika Jacyszyn (20:25), a trzecia była Lidia Kołomańska(21:03).

To był wymagający bieg. Warunki nie pozwalały na szybkie ściganie, gdyż opady śniegu spowodowały, że miejscami było ślisko, pojawiło się błoto i przez to dość sporo nierówności w lesie. Miejscami trzeba było biec dosłownie „gęsiego” i mieć się na baczności, aby nie nabawić się kontuzji. Widać po czasach, że dziś było bardziej uważanie na to, co pod nogami, aniżeli kto przed tobą biegnie. Choć nie ukrywam, że do pewnego momentu trzymałam pierwszą zawodniczkę i byłam gotowa z nią powalczyć. Mimo trudnych warunków bardzo lubię biegać zimą, bo jest chłodniej. Za upałami nie przepadam. Jedyne co, to podłoże mogłoby być bardziej „usłane różami”. Trzeba mieć dobry bieżnik na butach, aby biegać i mieć dobrą przyczepność. Niestety dziś śnieg mnie zaskoczył i nie byłam na to przygotowana, jeśli chodzi o obuwie. – Monika Jacyszyn, druga zawodniczka sobotniego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Wyniki biegu na 5 km można znaleźć TUTAJ. Kolejne zawody w ramach olsztyńskiego cyklu są zaplanowane na 13 stycznia.

Trójmiasto: zima da się lubić

„Zima też ma swój urok i można ją polubić” – takie głosy można było usłyszeć w pobiegowych relacjach w zimowej Gdyni. Na mecie biegu głównego zameldowały się 364 osoby. Zwycięstwo odniósł Patryk Stypułkowski, który 5 km na urozmaiconych ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni pokonał w czasie 16:51. Jako drugi na mecie zameldował się Daniel Kryzel (17:18), a trzeci był Krzysztof Żygenda (również 17:18).

To był mój debiut na trójmiejskich ścieżkach CITY TRAIL – kilka miesięcy temu przeprowadziłem się do Trójmiasta, a wcześniej startowałem w Łodzi. Trasa w Gdyni jest ciekawa, są mocne zbiegi i podbiegi – o to chodzi w przełajach. Co do dzisiejszego biegu – moje obawy potwierdziły się – warunki na trasie były trudne i nie pozwoliły na poprawienie rekordu, na co liczyłem. Mimo śniegu i błota postanowiłem ruszyć mocno od startu. Do 4. km zmieniałem się na prowadzeniu z Krzysztofem Zielińskim, który dzień wcześniej wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w kategorii juniorów. Niestety na kilometr przed metą Krzysiek wycofał się z biegu, ponieważ natrafił na jakąś przeszkodę pod stopą i krzywo stanął. Bardzo żałuję, bo ta rywalizacja mnie napędzała i gdybyśmy biegli razem do mety na pewno wynik mógłby być lepszy. Czy zima to trudny okres dla biegaczy? Na pewno ma swój urok i można ją polubić. Jest to raczej okres budowania bazy tlenowej, a dodatkowo można skupić się na poprawie gibkości, która w cieplejsze dni jest – przynajmniej przeze mnie – zaniedbywana. Natomiast gdy warunki za oknem nie pozwalają to można korzystać z bieżni mechanicznej lub spotkać się ze znajomymi na siłowni i wykonać trening wzmacniający, który na pewno przyda się podczas startów w CITY TRAIL. – Patryk Stypułkowski, zwycięzca niedzielnego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Wśród kobiet zwyciężyła Marta Łagownik, z czasem 19:27. Drugie miejsce wywalczyła Monika Dubiella (20:18), a trzecia była Natalia Gruchała (20:56).

Wyniki biegu na 5 km można znaleźć TUTAJ. Kolejne zawody w ramach trójmiejskiego cyklu są zaplanowane na 14 stycznia – w Gdańsku.

Bieganie w dziesięciu miastach

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 to łącznie 50 biegów. Po zakończeniu edycji najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

Kolejne zawody są zaplanowane na 2 grudnia w Warszawie oraz 3 grudnia w Bydgoszczy. Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *