7 maja 2021 By LUDZIE, RUNSTYLE, Slider With 3574 Views

Fernanda Maciel: 14 godzin biegu i wspinaczka na Naranjo de Bulens

Fernanda Maciel z teamu The North Face w ciągu 14 godzin i 47 minut przebiegła 83 kilometry górskimi ścieżkami z wybrzeża Morza Kantabryjskiego do serca masywu Picos de Europa, po czym wraz z Eneko Pou wspięła się 200-metrową drogą Via Directa De Los Martínez na mierzący 2519 m n.p.m. szczyt Naranjo de Bulnes.


7.05.2021 r.

Samo pokonanie górskiej trasy Desafio De Cantabria o przewyższeniu 6000 m zajęło jej 13 godzin i 40 minut. Wspierający ją we wspinaczce kolega z teamu The North Face przyznaje, że największym zaskoczeniem był szeroki uśmiech, jakim powitała go Fernanda po przebiegnięciu samotnie przeszło 80 kilometrów.

– Zawsze w nią wierzyłem. W jej siłę, wytrwałość, jej sposób radzenia sobie ze słabościami, ale kiedy zobaczyłem ją uśmiechniętą, szczęka mi opadła… spodziewałem się, że po 13 godzinach biegu z 6000 m przewyższenia będzie zniechęcona, ale nie! – śmieje się Eneko.
Nie jestem doświadczoną wspinaczką i byłam zmęczona, ale udało nam się wejść na szczyt dość szybko. Na górze uściskaliśmy się jak szaleni. Udało się dotrzeć w 14 godzin 47 minut z wybrzeża Morza Kantabryjskiego na szczyt Naranjo! – komentuje krótko swój wyczyn Maciel.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie Fernandy, zaobserwuj ją na Instagramie @fernandamaciel_oficial lub sprawdź profil @thenorthfaceuk na Instagramie i @thenorthface na Facebooku.

 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *