9 października 2015 By RUNSTYLE, Slider With 5010 Views

Futurecraft 3D – but z drukarki 3D

Adidas przedstawił nowatorski projekt – to powstający w drukarce 3D but biegowy, który może zostać indywidualnie dopasowany do stopy każdego biegacza. Brzmi prawie jak science fiction, ale takie właśnie są projekty z serii Futurecraft. To unikalna inicjatywa mająca na celu połączenie nowoczesnej technologii i precyzji wykonania na każdym etapie tworzenia buta.

Ambicją marki adidas jest, by każdy, kto wejdzie do sklepu, mógł przebiec się na specjalnie zaprojektowanej bieżni. Jej odczyty uzupełnione o trójwymiarowy skan stopy, pozwoliłby na błyskawiczne wydrukowanie buta w technologii 3D. O ile oczywiście słowem „but” można określić tę w pełni elastyczną i przewiewną, wykonaną z karbonu kopię stopy sportowca.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

 – Futurecraft 3D to na razie prototyp i projekt, który bardzo chcielibyśmy wprowadzić na rynek. Zastosowaliśmy w nim jedyne w swoim rodzaju połączenie nowatorskiego procesu produkcji i materiałów. Drukowana w technologii 3D cholewa pozwala nam nie tylko tworzyć bardzo dobre buty biegowe, ale także wykorzystywać dane, które zbieramy. Dzięki temu możemy zaspokajać potrzeby każdego sportowca – tłumaczy Eric Liedtke, Executive Board Member adidas AG, odpowiedzialny za globalne marki.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Realizacja projektu Futurecraft 3D jest możliwa dzięki partnerstwie i współpracy z pionierem i wiodącą w Europie firmą specjalizująca się w druku 3D – Materialise.

Futurecraft 3D jest pierwszym rozdziałem w historii serii Futurecraft. W nadchodzących sześciu miesiącach można spodziewać się kolejnych rewolucyjnych projektów powstałych w ramach tej inicjatywy.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Tags : , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *