20 kwietnia 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2397 Views

Golden Trail World Series 2023 w Eurosporcie

Golden Trail World Series 2023 będzie prezentowana w 53 krajach i 20 językach na kanale TV Eurosport. 


20.04.2023 r.

W 2023 roku Golden Trail World Series będzie transmitowany w TV Eurosport. Cztery zawody będą transmitowane na żywo przez dwie godziny na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz w całości w Eurosport Playerze. Będą to: Maraton Mont-Blanc, Sierre-Zinal oraz dwa biegi finałowe – kobiet i mężczyzn – Il Golfo Dell’ Isola we Włoszech. Natomiast Zegama, Dolomyths Run oraz amerykańskie Pikes Peak Akcent i Mammoth 26K będą miały 23-minutowe streszczenia przedstawiające najważniejsze momenty imprezy.

Foto: Golden Trail Series/Marathon du Mont Blanc/Philipp Reiter

Foto: Golden Trail Series/Marathon du Mont Blanc/Philipp Reiter


53 kraje, 20 języków

Wszystkie biegi GTWS będą transmitowane w 20 językach w 53 krajach. Będzie to pierwsze wydarzenie na taką skalę w świecie trail runingu.

– Transmitując serię Golden Trail w Eurosporcie, otwieramy nowe możliwości dla naszej serii i naszej dyscypliny sportowej – mówi Grégory Vollet, dyrektor Golden Trail World Series. – Eurosport transmituje już wiele sportów wytrzymałościowych i outdoorowych, takich jak kajakarstwo, kolarstwo przełajowe, najbardziej znane maratony na świecie, sporty zimowe itp. Dlatego ten kanał telewizyjny wydaje się być idealny do transmisji GTWS i rozmowy o biegach terenowych. Będziemy mieć osiem godzin relacji na żywo, z tego dwie poświęcone tylko kobietom (finał we Włoszech), a wszystko to w pierwszym roku naszej współpracy. To będzie punkt zwrotny, który pomoże nam wejść na wyższy poziom medialny.

Grégory Vollet, dyrektor Golden Trail Series

Grégory Vollet, dyrektor Golden Trail Series


Golden Trail Series – tu warto być

Mocna elita zapowiedziana na 2023 rok oraz transmisja GTWS w Eurosporcie zapewne przyciągną jeszcze więcej biegaczy z najwyższej biegowej półki.

Mamy już wyjątkowy skład na sezon 2023 i ogłosimy go w najbliższym czasie. Pojawienie się GTWS w Eurosporcie będzie wyraźnym sygnałem dla marek i sportowców. Start w naszym cyklu i korzystanie z zasięgów, jakie generujemy w mediach cyfrowych, prasie jest nie do przecenienia. Teraz dołączy do tego telewizja na żywo, która dociera do wielu milionów ludzi. Telewizja, która jest oficjalnym nadawcą Igrzysk Olimpijskich. To przełom w widoczności naszej dyscypliny. Dodam, że pracujemy też nad tym, by nasz cykl biegów był prezentowany w kolejnych telewizjach, takich jak RTS (Szwajcaria), ORF (Austria), RAI (Włochy), iqIYI (Chiny). To sprawi, że na listach startowych pojawi się więcej zawodników, a zawody będą jeszcze bardziej spektakularne – mówi Grégory Vollet, dyrektor Golden Trail World Series.


Kalendarz Golden Trail World Series 2023

Foto: Golden Trail Series/Zegama-Aizkorri/Philipp Reiter

Foto: Golden Trail Series/Zegama-Aizkorri/Philipp Reiter

14 maja 2023 r. od kultowej Zegama-Aizkorri w Kraju Basków rozpoczyna się tegoroczna edycja Golden Trail World Series. Jakie jeszcze biegi wchodzą w skład GTWS 2023 i gdzie odbędzie się w tym roku Wielki Finał? Więcej informacji znajdziesz w Kalendarzu GTWS 2023.


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *