Test butow Asics Tokyo Cumulus 22

19 maja 2021 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1650 Views

Grzegorz Mikuła rozmawia z… Asics Gel Cumulus 22 Tokyo

Mistrzyni olimpijska, Justyna Kowalczyk rozmawiała ze swoimi nartami. Przekonywała je do współpracy i prosiła, aby niosły po zwycięstwa, a po biegach dziękowała, że było ok. Grzegorz Mikuła nie biega na nartach, ale pogadać sobie też lubi… więc porozmawiał z najnowszym modelem butów przeznaczonych do biegania na asfalcie – Asics Gel Cumulus 22 Tokyo. Coś trzeba robić w czasie pokonywania kilometrów wokół krakowskich Błoń lub bulwarami nad Wisłą.


19.05.2021 r.

W fabryce zamknęło się wieko pudełka i nie miałyśmy pojęcia, gdzie wylądujemy, było dość ciemno wokół. Nazywamy się Asics Gel Cumulus 22 Tokyo, a Ty?
Mam na imię Grzegorz, ale możecie mówić mi Miki. Witajcie w domu! Kraków to przyjazne miejsce dla biegowych butów. Obiecuję, że nie będziecie się nudzić.

Jak do Ciebie trafiłyśmy, nie pamiętamy sklepowej półki…
Nie kupiłem was. Trafiłyście do mnie, bo twórcy www.runandtravel.pl – Monika i Andrzej – regularnie lubią zaskakiwać Patronów swojego medialnego projektu. Czasami mają do rozdania parkiety startowe, czasami książki, a czasami szansę testowania sportowego sprzętu. W waszym przypadku szczęście uśmiechnęło się do mnie.
Asics dał testerom prawo wyboru modelu z kolekcji Tokyo, przygotowanej w kontekście igrzysk olimpijskich, sprawa nie została narzucona „zero-jedynkowo”. Postawiłem na was, model Cumulus, bo kiedyś gościłem już waszych pra, pra dziadków, model w wersji „18”. Byli moimi towarzyszami na początku przygody z bieganiem, pierwsze treningi i starty to ja i seledynowo-zielony model Asics. Mam miłe wspomnienia z tamtych czasów. Biegaliśmy razem dwa sezony, aż przetarła się siateczka z boku buta i nadszedł czas pożegnania.

Podobamy ci się bardziej niż nasz przodek?
Przede wszystkim jesteście o wiele lżejsze! „Osiemnastki” oficjalnie ważyły 378 gram, a wy to oficjalnie 285 gram! To musi przekładać się na dynamikę. Poczułem to od pierwszego kroku. Nie chodzi już tylko o żmudne treningowe nabijanie kilometrów, można trochę przyspieszyć – oczywiście treningowo. Wybaczcie, na zawody was nie zabiorę, bo… biegam w górach.

Uśmiechamy się też do ciebie nadrukiem „flyte foam”. Polubiłeś naszą piankę, którą mamy w środkowej części podeszwy? Polubiłeś naszą żelową amortyzację na pięcie i z przodu stopy?
Dla mnie ta koncepcja działa perfekcyjnie. Amortyzacja jest bardzo dobra, a przecież nie jestem najlżejszym biegaczem. Łapię „flow” i po prostu dokładam kolejne kilometry. Nawet, gdy zmęczony biegam bardziej „z pięty” nic złego się nie dzieje. Jest bezpiecznie i komfortowo. Za to was cenię najbardziej, bo mam w kolekcji kilka kontuzji wynikających z przeciążeń i nie wspominam tego najmilej.

Grzegorz Mikuła testuje Asics Gel Cumulus 22 Tokyo

A wewnątrz, jak czuje się twoja stopa w naszym otoczeniu?

Jest wygodnie, a przecież nie mam wąskiej stopy i trochę bałem się po wyjęciu was z pudełka, o to, czy się dopasujemy. Lubię uczucie wygody w czasie biegu. Tym razem nie zdecydowałem się na indywidualną wkładkę – postanowiłem przetestować tą stworzoną przez inżynierów Asicsa. Trochę kilometrów za nami i jest ok. Lubię też wasz mięsisty „język”. Doskonale pasuje do stopy, nie czuć sznurowania butów. I co ważne – jeszcze ani razu sznurowadła nie rozwiązały się w czasie biegu, a nie wiążę was w jakiś szczególny sposób. Wewnątrz nie jest ani gorąco w upalne dni, ani zimno, gdy pada. Wasz pra, pra dziadek miał zdecydowanie gorszą wentylację. Wybaczcie, że czasami, na krótki spacer, zakładam was na gołą stopę, ale ten komfort uzależnia i miło go poczuć tak wprost…

Czasami fajnie pospacerować, a nie tylko biegać. My też lubimy nasz modowy styl.
Olimpijska kolorystyka jest super! Połączenie czarnego i pomarańczowego koloru rzuca się w oczy i dodaje energii do działania. Obiecuję, że razem pobiegamy też w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio. Może zrobimy sobie wybieganie na maratońskim dystansie, nie mam wątpliwości, że dacie radę. A ja – zobaczymy.

Będziemy cię wspierać, jak tylko możemy!
Dziękuję!


Przeczytaj również recenzję Asics Gel Cumulus 22 Tokyo przygotowaną przez Tamarę Mieloch!

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *