22 sierpnia 2022 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 3763 Views

Kjerag – nowe buty Kiliana Jorneta

22 sierpnia 2022 r. marka NNormal, której współzałożycielem jest Kilian Jornet, zaprezentowała swój pierwszy produkt – buty trailowe Kjerag.


22.08.2022 r.

Marka NNormal, której współzałożycielem jest Kilian Jornet, zaprezentowała swój pierwszy produkt – buty trailowe Kjerag. Zanim oficjalnie buty ujrzały światło dzienne, Kilian przetestował prototypowy model pokonując łącznie 1200 km.


Przeczytaj również „Kilian Jornet i Camper tworzą nową markę – NNormal”.


Skąd wzięła się nazwa Kjerag?

Kjerag to góra położona na wysokości 1100 m n.p.m. na zachodnim wybrzeżu Norwegii nagradzająca spektakularnymi widokami tych, którzy dotrą na jej szczyt. A na szczyt można się dostać pokonując wymagające trasy biegowe lub średnio trudne szlaki piesze.

To właśnie ta wszechstronność trasy – szlaku, który może pokonać każdy – zainspirowała NNormal do nazwania swoich pierwszych butów Kjerag [czyt. sche-rak]. But został bowiem stworzony dla każdego biegacza, na każdym poziomie. Zespół projektowy pracował ze sportowcami NNormal, takimi jak Kilian Jornet, aby stworzyć buty, które są wszechstronne, niezależnie od tego, w jakim terenie biegamy.

– Naszym celem było znalezienie najwyższej jakości materiałów, najnowocześniejszych technologii oraz procesów produkcyjnych przyjaznych dla planety. Następnie połączyliśmy je w bucie, w którym można biegać od VK po wyścig na 100 mil – mówi Kilian Jornet.


KJERAG: szybkość i lekkość

Kjerag waży zaledwie 200 g (dla rozmiarów UK 8 / US 9). Pomimo tak niskiej wagi but ma bardzo dobrą amortyzację i jest stabilny, dzięki wysokości podeszwy środkowej wynoszącej 23,5 mm z tyłu i 17,5 mm z przodu (spadek o 6 mm). Przód buta jest dosyć szeroki – idealny dla osób, którym puchną stopy na długich dystansach i w upalne dni.

– Kiedy biegniesz w tych butach zupełnie o nich zapominasz. Podążają za naturalnym ruchem Twojej stopy. Pomaga to zapobiegać zmęczeniu mięśni i powstawaniu pęcherzy. To buty, które dostosowują się do Ciebie – mówi Kilian Jornet, który testował Kjerag podczas najważniejszych swoich startów w 2022 roku.

Trzy kluczowe elementy butów Kjerag

  1. VIBRAM® LITEBASE + MEGAGRIP

Podeszwa Litebase – zaprojektowana przez Nnormal we współpracy z Vibram – zmniejsza całkowitą jej wagę do 30 g. Jest to możliwe dzięki redukcji grubości podeszwy o 50%, zachowując jednocześnie idealny kształt i wypustki 3,5 mm. Podeszwa Megagrip Vibram jest idealna na ośnieżone głazy, mokre korzenie czy błotniste ścieżki.

  1. MATRYX® UPPER

Wyjątkowo oddychająca i wytrzymała cholewka została utkana z powlekanych przędz poliamidowych i Kevlar®. W połączeniu z tradycyjnym systemem sznurowania zapewnia maksymalne wsparcie stopy, nawet w trudnym terenie i na długich dystansach. Tkanina ta jest również niezwykle lekka i łatwa do prania po długim dniu biegania w błocie.

Podczas procesu barwienia cholewki (Ardèche we Francji) zużywa się o 50-95% mniej wody niż w przypadku innych metod.

  1. PODESZWA ŚRODKOWA EEXPURE®

Podeszwa środkowa buta została wyprodukowana z nowej generacji pianki, zaprojektowanej specjalnie do butów do biegania w terenie i idealnie dopasowana do 6 mm spadku Kjerag. Podeszwa środkowa z pianki EExpure styka się bezpośrednio ze stopą dzięki bardzo cienkiej membranie. Takie rozwiązanie zapewnia mniejszy poślizg stopy oraz minimalizuje powstawanie pęcherzy. Dodatkowo w obszarze o największym nacisku znajduje się ultracienka warstwa ochronna, która zapobiega urazom podczas biegu np. po ostrych kamieniach.


Odzież i akcesoria Nnormal

Wraz z butem biegowym Kjerag, NNormal wprowadzi na rynek kolekcję odzieży i akcesoriów. Będą to rzeczy w założeniu lekkie, oddychające i stworzone do aktywności na każdym poziomie. Pierwsze produkty NNormal, w tym Kjerag, będą dostępne w Europie i Ameryce Północnej jesienią 2022 roku – na stronie internetowej oraz w specjalistycznych sklepach biegowych.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *