16 lipca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2520 Views

Planujesz start na dystansie 60 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!

16-18 września 2022 r. odbędzie się w Słowenii kolejna edycja Julian Alps Trail Run by UTMB. Jeśli planujesz start w Sky Trail 60 km, przeczytaj, co o biegu pisze Małgorzata Tomik, która biegła w 2021 r.


16.07.2022 r.

  • Trasa: Trasa Sky Trail rozpoczyna się w wiosce Žirovnica, kulturalnej stolicy Słowenii. Kilka metrów wyżej zobaczysz jezioro Bled z wyspą pośrodku. Następnie trasa prowadzi do najwyższego punktu biegu – Stol (2236 m n.p.m), który można już zobaczyć z doliny Završnica. Kolejny etap to Golica i Dovška Baba. Stamtąd czeka Cię świetny zbieg, prowadzący prosto do Mojstrany. Tutaj czeka Cię płaski odcinek, ale masz jeszcze trochę do zrobienia 😊 Miniesz wodospad Jerman, będziesz się wspinał na Srednji vrh, a następnie wrócisz do Kranjskiej Gory.
  • Dystans: 57,8 km
  • Przewyższenie: +3110 m+

  • Start: 17 września 2022 r. / Žirovnica  /  godz.  7.00
  • Meta: Kranjska Gora
  • Limit czasu: 15 h
  • Punkty odżywcze: 4
  • ITRA: 3
  • UTMB RUNNING STONES: 2

Planujesz w 2022 roku start w Julian Alps Trail Run by UTMB? Zajrzyj do prezentacji wszystkich dystansów. W ramach imprezy, która odbędzie się 16-18 września, biegacze mają do wyboru sześć dystansów od 10 do 170 km.  


Małgosia Tomik o starcie w Sky Trail 60 km

Jeszcze w sezonie 2021 zawody Julian Alps Trail Run nie miały statusu „by UTMB” 😉 Zbieraczom kamieni na pewno nie umknie to uwadze, choć w mojej opinii start jest ciekawą opcją ze względu na walory trasy, nie rangę czy prestiż, które jak można się spodziewać, będą w związku ze zmianami łapać trend wzrostowy.

Na trasie 60 km czeka nas 3110 dość skumulowanych metrów w górę. Planując start można podzielić trasę na trzy etapy – względnie płaskiego, powoli wznoszącego się terenu do około 17 km, wymagającego „pionu” 17 km – 21 km i pięknej, widokowej części biegu granią oraz zbiegu z końcowym szybkim – ale długim finiszem asfaltową drogą. Trasa 60 km przyniesie najwięcej satysfakcji biegaczom górskim, którzy dobrze czują się też na płaskich odcinkach. Dla wielbicieli pionów ostatnie 10 km może być wymagającym testem. Jeżeli jedziemy z myślą o mocnym starcie – wynik będzie determinować wiele elementów, wśród których szybkość i wytrzymałość biegowa na ostatnim odcinku mogą odgrywać duże znaczenie.

Dla trasy bardzo specyficzne jest “wyrastające znikąd’ bardzo intensywne podejście na Stol (2236 m n.p.m.). W Alpach Julijskich wysokie przewyższenie na krótkich odcinkach jest jednym z tych przeżyć, które warto przeżyć nogami i głową. Z pewnością Julian Alp Trail Run jest wymagający, choć raczej nie techniczny – trudność polega na zróżnicowanym charakterze trasy i teście, jak radzimy sobie w łączeniu wielu elementów, które sumują się na udany bieg. Ten start pokazał mi, ile jeszcze muszę poprawić – żeby jeszcze lepiej się bawić. 🙂 Atmosfera prima sort!

Polecany ekwipunek:

  • składane kije biegowe
  • 1000 ml wody (choć to sprawa indywidualna)


  • Planujesz start w Speed Trail 15 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!
  • Planujesz start w Sky Race 30 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!
  • Planujesz start na dystansie 100 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!
  • Planujesz start w Ultra Trail Julian Alps (UTJA) by UTMB – 170 km? Przeczytaj!

Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *