14 kwietnia 2021 By RUNSTYLE, RZECZY With 1477 Views

Rekord życiowy z METASPEED Sky. ASICS szykuje ultraszybki event dla sportowców z całego świata

Marka ASICS ogłosiła nowe wydarzenie „Be (at) Your Personal Best” (pol. „Osiągaj najlepsze wyniki”) z ultraszybkim modelem METASPEED Sky w roli główniej. Wyselekcjonowani biegacze z całego świata spróbują pobić własne rekordy życiowe na dwóch wybranych dystansach. Równoległa próba poprawy dotychczasowych osiągnięć odbędzie się 24 kwietnia br.


14.04.2021 r.

Każdy biegacz, będący w życiowej formie, jest w stanie pobić swój rekord na ulubionym dystansie. – Wierzymy, że nasz najnowszy but METASPEED Sky jest właśnie stworzony do poprawy indywidualnych osiągnięć. Potwierdzają to nie tylko badania naszych naukowców, ale również ostatnie wyniki osiągane przez naszych sportowców w biegach ulicznych – powiedziała Linda Van Aken, wiceprezes ds. biegania ASICS EMEA.

Biegacze współpracujący z japońską marką spróbują pobić własne rekordy na dwóch dystansach – 5 lub 10 km. Wyzwanie podejmą między innymi tak utytułowani zawodnicy, jak Julien Wanders, Sondre Nordstad Moen oraz Mekdes Woldu. Polskę w tym wydarzeniu będzie reprezentować Damian Kabat – wielokrotny medalista mistrzostw kraju, w tym m.in. wicemistrz Polski w biegu na 5000 metrów (2015), halowy wicemistrz Polski w biegu na 3000 metrów (2016) oraz brązowy medalista mistrzostw Polski w biegu na 10 km (2016).

„Życiówka” dla każdego z nas jest niesamowitym wydarzeniem. Trenujemy przecież po to, aby być coraz lepszym. Jest to również prawdziwy triumf zarówno ciała, jak i umysłu. Czekam z niecierpliwością na swój start. Jestem pewien, że odpowiednie i zaawansowane technologicznie buty przełożą się na jeszcze szybszy bieg – dodał Julien Wanders, rekordzista Europy w półmaratonie, który tym razem zmierzy się z dystansem 5 km.

Stream z eventu będzie dostępny 24 kwietnia na globalnych i lokalnych kanałach ASICS.

METASPEED Sky. Model umożliwia biegaczom osiągać większą szybkość przy znacznie wydłużonym kroku. Energetyczna pianka FF Blast TurboTM w podeszwie środkowej w połączeniu z napędową płytką z włókna węglowego pozwalają oszczędzać energię, jednocześnie utrzymując wysokie tempo na końcowych odcinkach dystansu. Buty są dostępne w sprzedaży od 31 marca na ASICS.com i w Sklepie Biegacza.

/informacja prasowa/

 

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *