13 września 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 711 Views

Sébastien Raichon wygrywa po raz kolejny Tor des Glaciers

Sébastien Raichon powrócił na tron Tor des Glaciers, pobijając jednocześnie swój poprzedni rekord – 123h57’18” – który ustanowił w ubiegłym roku. Podczas tegorocznej edycji dystans 450 km pokonał w czasie 114:29’01”.


13.09.2023 r.

Francuz Sébastien Raichon podczas tegorocznej edycji Tor des Glaciers poprowadził swój wyścig znakomicie. Na pierwszych 50 km puścił przodem swoich rywali, w tym  przede wszystkim Petera Kienzla. Pod koniec pierwszego dnia objął prowadzenie pomiędzy Rifugio Emanuele i Rifugio Chabod i od tego momentu nie oglądał się już za siebie. Szaleńczo szybki bieg zakończył się w Courmayeur 13 września o godz. 14.29 po 114:29’01”.

 -Szczerze mówiąc, ten rok był zdecydowanie trudniejszy niż poprzedni – powiedział Raichon. Miałem problem z nogą, prawie zgubiłem się podczas burzy, a potem ci młodzi biegacze (Erwee Tiaan i Peter Kienzl), którzy byli za mną cisnęli mocno, więc i ja zdecydowałem się cisnąć jeszcze mocniej.

fot. fot. Alessandro Zambianchi, Stefano Coletta, Nicola Biagetti


Franco Collé po raz czwarty zwycięża na TOR330. 


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *