22 lipca 2016 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 4853 Views

Smartwool odświeża kolekcję skarpet na lato dla biegaczy i rowerzystów.

W specjalistycznych sklepach outdoorowych – jak również stricte dla biegaczy i rowerzystów – pojawiły się nowe modele skarpet marki Smartwool, amerykańskiego producenta znanego z produkcji wysokiej jakości wyrobów bazujących na wełnie owiec z nowozelandzkiej rasy Merino.

W ramach kolekcji PhD® Sock Collection zaprojektowane zostały 4 nowe modele w różnych wzorach i kolorach, zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim – po 2 dedykowane fanom biegania i roweru. Oprócz tego Smartwool zaproponował kilkanaście nowych kolorów z modeli już wcześniej dostępnych w sprzedaży.

Run Ultra Light

Run Ultra Light

Skarpety Smartwool szybko odprowadzają wilgoć, dobrze dopasowują się do stopy i właściwie reguluję jej temperaturę. Wyróżniają się również wysokim stopniem odporności na bakterie.

Ze skarpet biegowych Smartwool wprowadził modele PhD Run Ultra Light No Show (męskie i damskie) oraz M’s PhD Run Light Elite Mid Crew. Natomiast dla rowerzystów zaprojektowane zostały modele M’s PhD Cycle Ultra Light Pattern Crew oraz W’s PhD Cycle Ultra Light Micro. Męskie skarpety dostępne są w rozmiarach M, L i XL, natomiast damskie w S, M i L.
​​​Spoiwem łączącym wszystkie wymienione modele jest zastosowanie w ich produkcji 3 składników: Merino (ponad 50%), Nylonu (ponad 40%) oraz Elastanu (ok. 4%). W procesie produkcji wykorzystano ponadto 2 autorskie technologie Smartwoola – 4 Degree Elite Fit System ™ oraz Reliawool ™.

 Run Ultra Light Light Capri

Run Ultra Light Light Capri

Pierwsza z wymienionych to 4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu w zależności od potrzeb, dzięki którym skarpety trzymają się na miejscu i idealnie dopasowują się do stopy. Ściągacze znajdują się w kostce, na śródstopiu oraz na podbiciach górnym i dolnym. Druga z zastosowanych technologii – Reliawool ™ – to opatentowana konstrukcja, która gwarantuje większą trwałość i podatność na ścieranie, poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy wełny Merino.

/na podstawie informacji prasowej/

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *