26 stycznia 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 628 Views

Ultra-Trail Chianti Castles, czyli 100 km wśród zamków Ligi Chianti

W dniach 25-27 marca 2022 r. odbędzie się kolejna edycja Chianti Ultra Trail. W tym roku nowością będzie, najdłuższy bieg na dystansie 100 km.


26.01.2022 r.

Uwaga! Jeśli planujecie start w jednym z biegów Chianti Ultra Trail 2022, to przypominamy po 31 stycznia 2022 r. zmieniają się ceny wpisowego.

Organizatorzy Chianti Ultra Trail marzyli o takim dystansie już od pierwszej edycji imprezy i w tym roku udało się to marzenie zrealizować. Po raz pierwszy odbędzie się bieg na dystansie 100 km Ultra Trail Chianti Castles, którego trasa poprowadzi od zamku do zamku – ścieżkami i drogami – średniowiecznej Ligi Chianti.


Chianti Castles to bieg, który oprócz emocji związanych z bieganiem ma być też podróżą do przeszłości, prowadzącą starożytnymi ścieżkami oraz drogami wśród winnic, które były świadkami walk między Sieną a Florencją. Gminy Radda, Gaiole i Castellina obecnie są częścią Toskanii i wchodzą w skład obszaru Chianti Classico. Na trasie czeka wiele urokliwych miejsc związanych z historia tych terenów: Dievole, San Polo, zamek Albola, San Michele. Trasę będą wyznaczały zamki Ama, Lecchi, Tornano, Cacchiano, Castello di Brolio i Rocca di Montegrossi oraz Castello di Vertine. Część trasy przebiega przez prywatne tereny i winnice, co daje dodatkową możliwość odwiedzenia miejsc, które na co dzień są mniej dostępne.

Do wyboru są jeszcze cztery inne trasy: 73 km/2800 m+, 42 km/1400m+, 20 km/800m+ i 15 km/600m+

W tym roku do grona partnerów technicznych New Balance I EthicSport® dołączyły marki Travelsana i CimAlp. Travelsana to amerykańska marka suplementów, natomiast CimAlp to firma z Francji, która produkuje odzież outdoorową dla biegaczy, turystów i narciarzy.

Więcej informacji na www.runandtravel.pl i na stronie biegu www.chiantiultratrail.it


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *