6 maja 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1320 Views

UTMB i grupa IRONMAN partnerami! Powstaje cykl biegów UTMB World Series

Ultra Trail du Mont Blanc – największa impreza trailowa na świecie – połączyło siły z grupą IRONMAN, globalną marką triathlonową. Jednym z efektów współpracy będzie cykl biegów pod nazwą UTMB® World Series, który zadebiutuje w 2022 roku.


6.05.2021 r.

Ultra Trail du Mont Blanc połączyło siły z grupą IRONMAN, globalną marką triathlonową. Jednym z efektów współpracy będzie cykl biegów pod nazwą UTMB® World Series , który zadebiutuje w 2022 roku.

Udział w cyklu będzie jedyną drogą, która umożliwi biegaczom start w UTMB – imprezy, w ramach której będą odbywać się finały UTMB® World Series. Aby dostać się do Chamonix, biegacze będą musieli ukończyć bieg o porównywalnej trudności w jednej z pozostałych serii wyścigów UTMB. Ultra Trail World Tour, w którym UTMB posiada pakiet kontrolny, przestanie istnieć w styczniu 2022 r. Niektóre z wyścigów z tej serii dołączą do nowych UTMB World Series Majors.

Szczegółowy kalendarz biegów UTMB® World Series zostanie opublikowany w trzecim kwartale 2021 roku. Już dzisiaj wiadomo jednak, że znajdzie się w nim osiem imprez biegowych, które organizowane są w Europie, Azji i Oceanii:

Od 2022 roku UTMB® World Series będzie obejmować cztery poziomy imprez: World Series Qualifiers, Events, Majors i Finals.

UTMB® World Series QualifiersUTMB®

World Series Qualifiers to biegi, które są wejściówką do UTMB® World Series. To tysiące biegów organizowanych na całym świecie, które są otwarte dla wszystkich. Udział w wyścigu UTMB® World Series Qualifier nie jest obowiązkowy, aby rozpocząć swoją przygodę w Series, ale biegacze, którzy wezmą w nich udział, skorzystają z uprzywilejowanego dostępu do biegów w cyklu UTMB® World Series.

UTMB® World Series Events

Każde wydarzenie będzie obejmowało co najmniej jeden bieg kwalifikacyjny na dystansie 50 km, 100 km lub 100 mil. Biegi te będą nagradzane Running Stones – 1 Running Stone = 1 wejściówka do loterii UTMB® World Series Finals. Da to biegaczom szansę znalezienia się na linii startu w Chamonix. Elita biegaczy będzie mogła również wejść do finału na podstawie wyników w zawodach UTMB® World Series.

UTMB® World Series Majors

World Series Majors to flagowe wyścigi na każdym kontynencie, z dwoma „wejściami” do loterii Chamonix. Co roku odbywać się będą trzy imprezy w ramach UTMB® World Series Majors z biegami na dystansach 50 km, 100 km i 100 mi.

Finał UTMB® World Series

Impreza Ultra Trail du Mont Blanc będzie od 2022 roku oficjalnym ukoronowaniem UTMB® World Series. Tytuły mistrzowskie UTMB® World Series będą przyznawane na każdym z trzech kluczowych dystansów UTMB® Mont-Blanc – OCC (50 km), CCC® (100 km) i UTMB® (100 km). Zakwalifikować się do tych biegów będzie można wyłącznie dzięki udziałowi w jednym z wydarzeń UTMB® World Series Events lub UTMB® World Series Majors.

  • W ramach nowego systemu sportowego, aby uzyskać dostęp do finałów UTMB® World Series, najlepsi biegacze trailowi na świecie będą musieli zakwalifikować się, biorąc udział w biegach UTMB® World Series Majors lub UTMB® World Series Events przez okres 15 miesięcy.
  • 10 najlepszych mężczyzn i 10 najlepszych kobiet w każdej z kategorii 50 km, 100 km i 100 m na UTMB® World Series Majors zdobędzie miejsce na kolejną edycję wyścigu UTMB® World Series Finals w tej samej kategorii.
  • Trzech najlepszych biegaczy i trzy najlepsze biegaczki w każdej z kategorii 50 km, 100 km i 100 m na zawodach UTMB® World Series Event zdobędzie miejsce na kolejną edycję wyścigu UTMB® World Series Finals w tej samej kategorii.

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *