30 lipca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1616 Views

VIA. Let’s Dolomite – górskie wyzwanie dla Fundacji Wandalistki

Magdalena Bryś i Joanna Brzozowska w ramach projektu „VIA. Let’s Dolomite” wyruszają w połowie sierpnia na wysokogórski szlak Via Alta 1 w Dolomitach, liczący 150 km i 9000 m w pionie. Projekt łączą z celem charytatywnym – wsparciem Fundacji Wandalistki.


30.07.2022 r.

Fundacja wspiera profesjonalistki w realizacji ambitnych górskich i wspinaczkowych projektów, oraz amatorki stawiające swoje pierwsze kroki w górach. Patronką Fundacji jest Wanda Rutkiewicz – pierwsza kobieta, która zdobyła K2 oraz prekursorka polskiego himalaizmu kobiecego.

Magda i Asia przechodząc ten szlak, chcą pokazać innym dziewczynom m.in., że same mogą zorganizować wyjazd w góry, odkrywać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia oraz przeżywać wspaniałe przygody w naturze. Dziewczyny wierzą, że poprzez bycie w outdorze i aktywne spędzanie czasu mocna wzmocnić siebie.

Wcześniej zrealizowały projekt m.in. Girls Step Beskids – przeszły Główny Szlak Beskidzki dla Fundacji Marka Kamińskiego, zdobyły Koronę Warszawy dla Fundacji Rak’n’Roll oraz biegają charytatywnie w ramach akcji Biegam Dobrze dla Amnesty International.

Każdy może dołączyć do zbiórki na Fundację Wandalistki, która znajduje się pod linkiem.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *