29 lipca 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1056 Views

Zmiany w kalendarzu i lokalizacjach biegów Golden Trail World Series

Organizatorzy Golden Trail World Series zdecydowali o przeniesieniu ostatniego biegu kwalifikacyjnego ze Szkocji do Francji oraz zorganizowaniu Finału GTWS na jednej z Wysp Kanaryjskich.


29.07.2021 r.

Organizatorzy cyklu Golden Trail World Series, w związku z kontynuacją ograniczeń pandemicznych dotyczących podróży do Wielkiej Brytanii, podjęli decyzję o zastąpieniu odbywającego się w Szkocji biegu Ring of Steal biegiem we Francji La Skyrhune. Bieg odbędzie się 25 września 2021 w Kraju Basków, po francuskiej stronie Pirenejów.


Złoty Finał na Wyspach Kanaryjskich

Z tego samego powodu, czyli problemów związanych z podróżowaniem, obostrzeń i kwarantanny, nie będzie możliwe przeprowadzenie finału GTWS w Argentynie. Podjęto decyzję, że Złoty Finał zostanie zorganizowany wcześniej niż wstępnie planowano, bo już 16 października 2021 na El Hierro jednej z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Część biegaczy teamu Salomon zna biegowe trasy na El Hierro z wiosennego obozu biegowego. Finałowy bieg odbędzie się na dystansie 35 km i będzie miał 2500 m+ przewyższenia. Argentyńscy organizatorzy podeszli do zmiany ze zrozumieniem, gdyż sami obserwują, że zagraniczni uczestnicy wycofują się ze startu w K42 m.in. z powodu kwarantanny i utrudnień w przekraczaniu granicy.

Podobnie ma się sytuacja ze szkockim Ring of Steal, który nie będzie ostatnim biegiem kwalifikacyjnym do finału GTWS, ale pozostanie brytyjskim finałem krajowym Golden Trail National Series UK.


La Skyrhune – ostatni bieg kwalifikacyjnego GTWS

To, co dla jednych jest powodem do smutku dla drugich może mieć pozytywny aspekt. Organizatorzy La Skyrhune z radością przyjęli propozycję zorganizowania ostatniego, szóstego bieg kwalifikacyjnego GTWS. La Skyrhune tak jak wcześniej planowano będzie też finałem Golden Trail National Series dla Francji i Belgii.

Bieg organizowany jest po francuskiej stronie Pirenejów a bazą jest miasteczko Ascain położone w departamencie Prenees-Atlantiques. Natomiast historycznie i kulturowo przynależne do baskijskiej prowincji Lapurdi. Trasa biegu prowadzi przez masyw de la Rhune, który może nie robi wrażenia na biegaczach górskich pod względem wysokości to organizatorzy zapewniają, że przygotowali trasę ze sporymi przewyższeniami, poprowadzoną mało znanymi, dzikimi ścieżkami gdzie na zawodników czekają strome podejścia i techniczne zbiegi wymagające dobrego górskiego przygotowania. Do tego biegacze mogą liczyć na licznych kibiców w wielu miejscach na trasie. A Po biegu na uroczystą dekorację zwycięzców i długą huczną imprezę.

La Skyrhune

  • Start: 25 września 2021 godz 14:00, Ascain
  • Dystans: 21 km
  • Przewyższenie: 1700 m+
  • Najwyższy punkt na trasie: La Rhune 905 m n.p.m

Rekord trasy: mężczyzn Baronian Thibaut – Francja – 1:53:27 (2017) / kobiet L’Hirondel Blandine – Francja – 2:12:08 (2019)

Strona internetowa biegu https://www.skyrhune.com/

Zdjęcie otwarciowe: fot. materiały La Skyrhune

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *