18 kwietnia 2022 By Slider, TRAVEL With 4652 Views

Planujesz start w Mozart100 by UTMB? Sprawdź, jak dojechać do Salzburga.

Salzburg jest bazą jednej z największych imprez trailowych w Austrii – Mozart100 by UTMB. Jeśli planujesz start w biegu, sprawdź jak dojechać do „solnego grodu”.


18.04.2022 r.

Salzburg to miasto w Austrii położone w pobliżu granicy z Niemcami w Alpach nad szmaragdową rzeką Salzach. Miasto poprzez swoje położenie oferuje dobre połączenia kolejowe, drogowe czy lotnicze z wielu kierunków. Jak więc dojechać do Salzburga?


 Połączenia lotnicze do Salzburga

 • Salzburski port lotniczy, Salzburg Airport W. A. Mozart (SZG), jest drugim co do wielkości lotniskiem w Austrii. Leży niecałe 4 kilometry na zachód od historycznego centrum Salzburga.
 • Do Salzburga polecisz z 1 przesiadką z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Poznania.
 • Pomiędzy lotniskiem a dworcem centralnym kursuje autobus (co 10-20 minut). Podróż trwa około 20 minut.
 • Pod terminalem lotniska znajduje się postój taksówek, a w niewielkiej odległości leży także przystanek trolejbusów miejskich. Trolejbusem linii 2 dotrzemy do dworca głównego, a linią 10 do centrum miasta. Przejazd taksówką lub trolejbusem do Starego Miasta lub do dworca głównego zajmuje 15-20 minut.

Mozart100 biegi w AustriiPlanujesz w 2022 roku start w Mozart100 by UTMB? Zajrzyj do prezentacji wszystkich dystansów. W ramach imprezy, która odbędzie się 18 czerwca, biegacze mają do wyboru sześć biegów: od 9 do 108 km.


Jak dojechać do Salzburga samochodem

 • Na Ziemię Salzburską dojedziesz z Polski południowej przez Czechy, Linz i Salzburg, natomiast z Polski północnej przez Monachium i przejścia graniczne Walserberg (Salzburg), Steinpass (koło Unken) lub Kufstein.
 • Z Wiednia: autostradą A1 około 300 km
 • Z Monachium: autostradą A8 około 150 km
 • UWAGA! Wybierając się do Austrii samochodem, pamiętaj o zakupie winiety na austriackie autostrady. Jeśli wybierasz drogę przez Czechy, pamiętaj, że i tu obowiązują opłaty drogowe. Czeska winieta od 2021 roku ma formę elektroniczną.
 • W Austrii winieta obowiązuje od momentu przekroczenia granicy, a jej brak karany jest mandatem w wysokości 120,00 euro. Winieta w postaci naklejki jest do nabycia na stacjach benzynowych, w trafikach oraz klubach motoryzacyjnych. Każdego roku posiada inny kolor. W 2022 obowiązuje znaczek w kolorze pomarańczowym.

Salzburg / fot. Breitegger Günter

Wyjazd na Mozart100 by UTMB to dobra okazja do poznania Ziemi Salzburskiej oraz samego Salzburga, który jest bazą biegu. Sprawdź, co zobaczyć w Salzburgu.


Jak dojechać do Salzburga pociągiem

 • Nie ma bezpośredniego połączenia z Polski do Salzburga. Najwygodniejsza będzie w takim razie podróż przez Wiedeń. Do Wiednia dojedziesz pociągiem z Trójmiasta, Warszawy, Katowic i Krakowa. Jest też możliwość dojazdu z przesiadką w Berlinie i Monachium.
 • Informacje o połączeniach znajdziesz na stronie Polskich Kolei Państwowych oraz stronie austriackich kolei ÖBB.
 • Z Wiednia do Salzburga kursują ponadto regularnie prywatne koleje WESTbahn, oferujące przejazdy w atrakcyjnych cenach.

Jak dojechać do Salzburga autobusem

 • Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych z Polski do Salzburga. Podobnie jak z jazdą pociągiem czeka nas przesiadka. Wybierając np. przejazd Flixbusem czeka Cię ponad 20-godzinna podróż z przesiadką: w zależności od miasta, z którego będziesz wyjeżdżał (Wrocław, Kraków, Warszawa) czeka Cię przesiadka w Wiedniu, Monachium, Budapeszcie, Pradze czy Koszycach.
 • Między miastami austriackimi oraz do kurortów Ziemi Salzburskiej kursują autobusy liniowe firmy Postbus.

Uwaga! Bezpłatne autobusy na start

 • Jeśli przyjeżdżasz samochodem, blisko strefy starty i mety znajdziesz publiczne garaże.
 • W dniu imprezy dla uczestników zostaną udostępnione bezpłatnie autobusy wahadłowe z Salzburga na starty Mozart Ultra, Mozart Marathon, Mozart Light i Mozart Half Marathon.
 • Więcej informacji znajdziesz w Przewodniku: https://www.mozart100.com/en/event 

Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *