8 listopada 2014 By Running Family, RUNSTYLE, Slider With 11181 Views

Runners Family – Einat z Izraela

Imię i nazwisko: Einat Torres
Kraj: Izrael
Od kiedy biegasz? Od 2006 roku
Ulubiony dystans: 21 km
Jaki rodzaj biegania lubisz? Lubię biegi uliczne i trailowe.

Jakie biegi w Izraelu poleciłabyś biegaczom z Polski? 

Tel Aviv Samsung Marathon

Tel Aviv Samsung Marathon 2014 (fot. Ronen Topelberg)

Tel Aviv Samsung Marathon 2014 (fot. Ronen Topelberg)

To największa impreza biegowa w Izraelu, w której w tym roku wzięło udział ponad 35 tys. biegaczy! Kolejną edycję zaplanowano na 27 lutego 2015 roku.
Strona maratonu: Tel Aviv Samsung Marathon
Relacja z Tel Aviv Samsung Marathon 2014

 

Tel Aviv Night Run

Tel Aviv Night Run (fot. Ronen Topelberg)

Tel Aviv Night Run (fot. Ronen Topelberg)

Bieg ma dystansie 10 km przez główne ulice Tel Avivu z największymi atrakcjami turystycznymi w tle: Rabin Square, Ibn Gabirol, Rothschild Boulevard, The Orchestra Plaza, Dizengoff, Nordau Boulevard. Meta biegu znajduje się w przepięknym parku Hayarkon. W następnym roku impreza odbędzie się 20 października.
Strona biegu: Tel Aviv Night Run 

„Har La’emek” – Mountain to Valley Relay

(fot. Einat Torres)

(fot. Einat Torres)

215 km sztafeta (dzień i noc), której trasa prowadzi z północnej części Izreala do doliny Yizrael. Bieg odbędzie się w dniach 29 kwietnia-1 maja.
Strona biegu: Mountain to Valley Relay 

Eyal Race 

Jerusalem Marathon
W 2015 roku obędzie się już 5. edycja Jerusalem Marathon. W tegorocznej edycji imprezy – w której oprócz królewskiego dystansu były również biegi na krótszych dystansach – udział wzięło ponad 26 tysięcy biegaczy.
Strona maratonu: Jerusalem Marathon
Fotorelacja z 2014 r.

Jakie miejsca, regiony w Izraelu poleciłabyś biegaczom, którzy przyjadą na wakacje? Które regiony są biegaczom przyjazne? 

Po pierwsze Tel Aviv. Najbardziej ekscytujące miasto w Izraelu! Życie kulturalne, muzea, budynki w stylu Bauhaus, no i oczywiście plaża i nocne życie… bary, kluby, restauracje. Festiwale i imprezy. Biegaczom polecam szczególnie przepiękne miejsce w obrębie miasta, które jednocześnie jest od miasta ucieczką. To Yarkon Park. Ponad 20 km. Tylko drzewa, woda, zwierzęta…

Po drugie, Jerozolima, stolica Izraela. Biegacze mają tu do dyspozycji wspaniałe wzgórza i trasy górskie o różnej długości i o różnym poziomie trudności. Jest tu również kilka świetnych tras leśnych, bardzo dobrych do biegania podczas gorącego izraelskiego lata, np. Eitan Mountain czy Ben Shemen Forest.

(fot. Einat Torres)

(fot. Einat Torres)

Po trzecie, Mitzpe Ramon, czyli możliwość pieszych wędrówek w przepięknej pustynnej scenerii. To również cudowne miejsce do biegania po terenach pustynnych Mitzpe Ramon i Negev.

Po czwarte, Wzgórza Golan. Północna część Izraela jest dla wszystkich tych, którzy lubią zielone krajobrazy. Przepiękne widoki, mnóstwo tras do pieszych wędrówek, rezerwaty natury, winnice. Dla biegaczy to bardzo dobry teren do podbiegów i zbiegów, zarówno po asflacie, jak i drogach nieutwardzonych. Najbardziej znaną trasą – dla biegaczy i rowerzystów – jest Hagolan Cross Road, czyli 130 km prowadzące od gór Hermon aż do jeziora Kineret.

(fot. Einat Torres)

(fot. Einat Torres)

Jakie są Twoje ulubione miejsca do biegania?
Przede wszystkim Yarkon Park, który jest bardzo blisko mojego domu i góry w Jerozolimie, gdzie mogę łączyć sport z podróżowaniem.

Yarkon Park (fot. materiały redakcji)

Yarkon Park (fot. materiały redakcji)

Jakie masz marzenia biegowe?
Moim wielkim biegowym marzeniem jest New York City Marathon i mam nadzieję, że niedługo to marzenie spełnię. Staram się jednak znaleźć miejsce do biegania wszędzie tam, gdzie właśnie jestem. Dzięki temu biegałam już w Nowym Jorku, Seattle, Los Angeles, San Francisco, Barcelonie, Berlinie, Amsterdamie… Kiedyś chciałabym pobiegać po górach w Europie…

(fot. Einat Torres)

(fot. Einat Torres)

Tags : , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *