Bieg Ultra Granią Tatr

9 lutego 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 836 Views

V FlexiStav Bieg Ultra Granią Tatr 2021

14 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 rozpoczną się zapisy na piątą edycję wyczekiwanego przez wielu Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr. Portal www.runandtravel.pl  jest patronem mediowym tegorocznej edycji.

—————————————————————————————————————————————————–

9.02.2021  r.

W niedzielę 14 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 rozpoczną się zapisy na piątą edycję wyczekiwanego przez wielu Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr.  Każdy chętny z wymaganą liczbą punktów kwalifikacyjnych będzie miał czas do czwartku 18. lutego 2021 r. (do godz.  22.00) na wysłanie swojego zgłoszenia. Ze wszystkich zapisanych, 25 lutego organizatorzy ogłoszą 290 szczęśliwców, którzy znajdą się na liście startowej, pozostałe 60 miejsc przeznaczone jest dla wolontariuszy, zaproszonych zawodników i sponsorów.

Bieg Ultra Granią Tatr – punkty kwalifikacyjne

Wzorem lat ubiegłych, aby móc wystartować w Biegu Granią, należy zebrać punkty kwalifikacyjne – w tym roku jednak ze względu na pandemię i anulację wielu zawodów, organizatorzy obniżyli nieco wymagany limit. Nowością jest to, że w zestawieniu można mieć jeden tzw. bieg wirtualny z 2020r. Tradycyjnie już zawodnicy, którzy ukończyli którąkolwiek z edycji Flexistav Biegu Granią Tatr są zwolnieni z konieczności zebrania punktów.  Szczegóły dotyczące zasad kwalifikacji znajdują się tu: TU

Trasa w tym roku nie ulegnie zmianie, będzie prowadziła z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak, dalej przez Czerwone Wierchy na Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów i Rówień Waksmundzką do Kuźnic i Zakopanego, gdzie usytuowana będzie meta. Dystans wyniesie 71km z przewyższeniami +5000/-4950m. Trasa otrzymała certyfikat International Skyrunning Federation.

Bieg Ultra Granią Tatr

W tej edycji każdy, kto ukończy zawody w limicie czasu otrzyma specjalny, praktyczny medal 😉 oraz po raz pierwszy techniczną kamizelkę finishera marki Dynafit. Na mecie ponownie stanie miasteczko biegowe ze stoiskami, masażami i innymi atrakcjami, a zanim dotrą pierwsi zawodnicy, rozegrane zostaną charytatywne biegi dla dzieci.

Na starcie ponownie zobaczymy Przemka Sobczyka, zwycięzcę pierwszej edycji, startującego u nas nieprzerwanie od 2013 roku. W miarę możliwości organizatorzy chcą zapewnić także jak najwięcej urządzeń GPS od Trackcourse do śledzenia zawodników w systemie online – trwają  poszukiwania sponsora, który pozwoli na rozdanie urządzeń wszystkim startującym.

W marcu rozpocznie się nabór dla wolontariuszy, a im bliżej zawodów tym więcej pojawiać się będzie informacji odnośnie systemu odbioru pakietów i zaleceń zgodnych z obostrzeniami pandemicznymi. Organizatorzy mają wielką nadzieję, że uda się zorganizować zawody w normalnej formule.  Piąta edycja imprezy odbędzie się 21 sierpnia 2021 r. 

  • Zapraszamy na stronę Bieg Ultra Grania Tatr / fan page oraz profil na Instagramie.
  • Bieg Ultra Granią Tatr wspierają: FlexiSTAV Xtra – Zdrowe i Mocne Stawy, Dynafit, Eutelsat, Nutrend oraz Hyundai.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *