11 kwietnia 2024 By GÓRY & ULTRA, Slider With 249 Views

Kinga Kwiatkowska wygrywa wśród kobiet dystans 21 km Istria100 by UTMB

W dniach 4-6 kwietnia 2024 roku odbyła się 11. edycja Istria100 by UTMB. Na dystansie 21 km pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Kinga Kwiatkowska z teamu Hoka Garmin Team.


11.04.2024 r.

Najkrótszy dystans (21 km / 130 m+) w ramach biegowego weekendu na Istrii wystartował w niedzielne przedpołudnie o godzinie 10:00 z urokliwego miasteczka Grožnjan. Na starcie półmaratonu stanęło 341 biegaczek i biegaczy. Za ukończenie biegu w limicie 4 godzin każdy zawodnik otrzymał 1 UTMB Running Stone. Na metę dobiegli wszyscy startujący. W półmaratonie wzięło udział 8 osób z Polski. 

Na wyróżnienie zasługuje wynik Kingi Kwiatkowskiej, która była pierwszą kobietą na mecie. Bieg na dystansie 21 km był dla niej startem kontrolnym przed Mistrzostwami Polski w biegach górskich podczas Pieniny Ultra Trail (19-21 kwietnia 2024 r.)

Kinga Kwiatkowska, Hoka Garmin Team: Bieg na Istriii na dystansie 21 km i 130up był dla mnie mocnym akcentem w BPS do Wielkiej Prehyby. Miałam wykonać zadanie, w którym celem było utrzymanie wysokiej intensywności przez cały czas trwania zawodów. Cel został zrealizowany:-) Wybrałam te zawody, ponieważ tak się poukładał mój urlop z Jarkiem (red. – Jarek Gonczarenko startował na dystansie 160 km i zajął 14. miejsce). Jestem zawodniczką, która potrzebuje w planie startowym biegów kontrolnych, ale też nie chcę, żeby mocno skupiały moją uwagę w treningu. Także ten bieg spełnił swoją rolę, nie odwrócił mnie od celu, na chwilę zatrzymał i wróciłam do swojego dalszego rytmu przygotowań. To, co zwróciło moją uwagę to dobra organizacja biegu, może poza elementem wyposażenia obowiązkowego, które było trochę nad wyraz. Start i meta z dużą ilością emocji, pozytywnych wrażeń. Poza moim biegiem wspierałam Jarka na jednym punkcie najdłuższego dystansu i spotkałam się tam z dużą otwartością i chęcią pomocy, więc to również bardzo miły gest 🙂 Dodam, że na moim dystansie najlepszym wśród mężczyzn okazał się zawodnik z teamu Hoka.

Zdjęcie „otwarciowe”: Kinga Kwiatkowska, Hoka Garmin Team / fot. Ian Corless


Przeczytaj również:


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *